لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بیش از ۴۰ کشته و زخمی در حمله تروریستی لبنان

حمله تروریستی در شهر طرابلس در شمال لبنان بیش از ۴۰ کشته و زخمی برجای گذاشت. دو عامل انتحاری خود را در قهوه خانه ای در منطقه علوی نشین جبل المحسن طرابلس منفجر کردند که بر اثر آن ۹ تن کشته و ۳۶ تن هم زخمی شدند.

 

بیش از ۴۰ کشته و زخمی در حمله تروریستی لبنان

 خبرگزاری ملی لبنان نام دو تروریست انتحاری را «طه سمیر کیال» و «بلال محمد ابراهیم» از منطقه «المنکوبین» شهر طرابلس اعلام کرد.

مقامات امنیتی در اطراف محل انفجارها مقررات منع رفت و آمد اعمال کردند.

گروهک تروریستی «جبهه النصره» مسئولیت انفجار شب گذشته منطقه «جبل محسن» واقع در طرابلس در شمال لبنان را بر عهده گرفته است. 

طرابلس، دومین شهر بزرگ لبنان در چند ماه گذشته عرصه درگیری های مسلحانه بوده است. ناآرامی های سوریه ساکنان منطقه جبل محسنِ طرابلس را که از حامیان دولت سوریه هستند در مقابل اهالی باب التبانه که از معارضان دولت سوریه حمایت می کنند، قرار داده است.

کارشناسان هدف  این اقدام تروریستی را ایجاد تنش طایفه ای و از سرگیری درگیری ها در شهر طرابلس لبنان و ضربه زدن به گفتگوی میان جنبش 'حزب الله' و جریان 'المستقبل' اعلام کرده اند.

در پی انفجار انفجار تروریستی در "جبل محسن" لبنان که ده ها کشته مجروح برجا گذاشت، نخست وزیر لبنان اعلام کرد جنایت جدیدی که در طرابلس رقم خورده است چالشی جدید برای دولت لبنان و نیروهای امنیتی محسوب می شود.

تمام سلام خواهان توافق بر سر نیروی مسلح قانونی و بیشترین حد مسوولیت پذیری شد تا از این طریق فرصتی برای تروریست ها ایجاد نشود.

از سوی دیگر اطلاعات ارتش لبنان منزل دو عامل انتحاری طرابلس را در منطقه المنکوبین این شهر به محاصره در آورد.

در همین حال "وائل ابوفاعور "وزیر بهداشت لبنان آمار اولیه تلفات انفجارهای جبل محسن در طرابلس را به صورت رسمی 9 کشته و 39 زخمی اعلام کرد.

شبکه تلویزیونی المنار همچنین گزارش داد سمیر خیال پدر یکی از عاملان انفجار طرابلس لبنان خود را به سازمان اطلاعات این کشور تسلیم کرد.

ایران انفجار تروریستی لبنان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، انفجار تروریستی شنبه شب در منطقه جبل محسن در شهر طرابلس لبنان که منجر به شهادت تعدادی از شهروندان بیگناه لبنانی و زخمی شدن ده ها تن شد را به شدت محکوم کرد.

افخم  ضمن عرض تسلیت به دولت و ملت لبنان و خانواده بازماندگان، تاکید نمود عاملان این اقدام شوم، وحدت، انسجام و ثبات لبنان را هدف قرار داده اند.

وی افزود: اطمینان داریم مسئولان هوشیار و رهبران و گروههای سیاسی لبنان با تقویت وحدت و گفتگوهای ملی بر توطئه بدخواهان  برای ایجاد تفرقه در صفوف لبنانی ها غلبه خواهند نمود.

 

 

جدید ترین مطالب سایت