فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مرد شکاک زنش را در رختخواب کشت!!

خسرو به سمت آشپزخانه رفت، دست هایش از شدت عصبانیت می لرزید. فقط به یک چیز می اندیشید و آن هم « انتقام» بود.

مرد شکاک زنش را در رختخواب کشت!!

هموطن: هر چند دلیل و مدرک خاصی برای اثبات خیانت نداشت، اما نمی توانست خودش را راضی کند و باید از او انتقام می گرفت. چاقو را از آشپزخانه برداشت و بی آن که دلیلی قانع کننده داشته باشد، در حالی که همسرش روی تختخواب دراز کشیده بود، چند ضربه به او زد.

مدتی بعد پسر جوانی با پلیس تماس گرفت و از قتل مادرش خبر داد. «مادرم کشته شده است. یعنی خواهر سه ساله ام او را به قتل رسانده است.» پسر جوان سکوت کرد و در پاسخ به پرسش ماموری که پشت خط بود، آدرس خانه ای را داد و تماس قطع شد. بهروز، نگاهی به خواهر سه ساله اش انداخت که کنار بدن بی جان مادر گریه می کرد. در اتاقی دیگر پدر بی صبرانه، در اتاق راه می رفت.

دقایقی بعد، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران و بازپرس جنایی وارد خانه شده و با جسد زن جوان روبه رو شدند. در حالی که پسر خانواده مدعی بود جنایت توسط خواهرش رخ داده، کارآگاهان جنایی به بررسی صحنه جرم پرداختند. تحقیقات آنها نشان می داد ضربات وارده توسط کودک سه ساله زده نشده است.

در همین موقع ماموران سراغ مرد میانسالی که در کنار جسد ایستاده بود، رفتند و یکی از آنها به او گفت: «چرا همسرت را به قتل رساندی؟ شاید همه اعضای این خانواده مدعی باشند که قتل توسط دختر سه‎ساله و در خواب رخ داده است، اما ضربات وارد شده و وضع جسد نشان می دهد که این جنایت توسط او صورت نگرفته است. از طرفی مدارکی که به دست آمده نشان می دهد جنایت خانوادگی است و شما این قتل را مرتکب شده اید.»

مرد میانسال که تا آن لحظه سکوت کرده بود، بالاخره سکوتش را شکست و به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: «14 سال قبل برای کار به تهران آمدم و در یک شرکت معتبر مشغول کار شدم. چند سال بعد به دلیل معاشرت با دوستان ناباب معتاد شدم. وضع مالی ام بد نبود. همسرم را خیلی دوست داشتم و برای آن هر کاری انجام می دادم، اما بعد از مدتی به او شک کردم، رفتارش سرد شده بود، زیاد حوصله نداشت. هر چه سعی می کردم با او ارتباط برقرار کنم، کناره گیری می کرد. رفتارش طوری بود که در خانه احساس آرامش نمی کردم.»

مرد میانسال ادامه داد: «همسرم اوایل خیلی خوب بود و زندگی خوبی داشتیم. تقریبا از پنج سال قبل برخوردهای سرد او شروع شد. درست از زمانی که من با خودرو تصادف کردم و کمرم شکست این اتفاق افتاد و رفتار همسرم تغییر کرد. از این رو به آن رو شد و دیگر از آن همه محبت و صمیمیت خبری نبود. همیشه به من دروغ می گفت. چند وقت پیش متوجه شدم دو گوشی تلفن همراه دارد. همان موقع داشت به پسرم می گفت گوشی ای را که برای تعمیر بهت داده بودم، آوردی؟ آن زمان بود که فهمیدم همسرم سه گوشی تلفن همراه دارد. فردای آن روز داشتم دنبال یکسری مدارک می گشتم که داخل کمد چند سیمکارت دیدم. اگر ریگی به کفشش نباشد چرا باید این همه سیمکارت و تلفن همراه داشته باشد، آن هم تلفن همراه دوسیمکارته؟ البته الان که او را به قتل رسانده ام با خودم می‎گویم شاید آن سیمکارت ها مال پسرم بوده و من هرگز این را از او نپرسیدم و اشتباه قضاوت کردم.»

او ادامه داد: «آن روز به خاطر سیمکارت بحث مان شد، اما خیلی زود پایان یافت. همسرم در تمام این مدت می گفت سیمکارت ها متعلق به او نیست، اما باور نمی کردم. حدود یک هفته بعد از کشف سیمکارت ها، دو نامه به همسرم دادم تا آنها را به دو شرکت تحویل دهد اما او اشتباه کرده بود و نامه ها را جابه جا ارسال کرد. وقتی از این موضوع باخبر شدم خیلی ناراحت شدم، حس می کردم او به من دروغ گفته و دنبال کارهای شخصی خودش رفته است. همسرم هر چه گفت اشتباه کرده و عمدی نبوده باور نکردم. سر این مساله دعوایمان شد، اما درگیری مان خیلی زود تمام شد و همسرم همراه دخترم به اتاق خواب رفتند و استراحت کردند. به آشپزخانه رفتم و چاقویی برداشتم و به اتاق خواب رفتم و در حالی که همسرم خوابیده بود به او سه ضربه چاقو زدم. با سر و صدای همسرم، پسرم به اتاق آمد و با صحنه وحشتناک مرگ مادرش مواجه شد. به پلیس و اورژانس زنگ زدیم، اما همسرم فوت کرده بود و تلاش برای نجات او بی فایده بود.»

مرد میانسال نگاهی به افسر پرونده کرد و گفت: «وقتی پلیس وارد شد، پسرم که در شوک از دست دادن مادرش بود و نمی خواست مرا هم از دست بدهد، گفت دخترم این جنایت را انجام داده است. اما از همان ابتدا شما راز این ماجرا را فهمیدید و من مجبور شدم به قتل اعتراف کنم. نمی دانم چه بلایی سر بچه هایم می‎آید. بچه‎هایم در این شهر کسی را ندارند. معلوم نیست چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد. بدون پدر و مادر، تنها در این شهر زندگی کردن خیلی سخت است.»

متهم پس از اعتراف به قتل با قرار قانونی روانه زندان شد تا بزودی پای میز محاکمه قرار گیرد.

نگاه کارشناس 1

اختلالات هذیانی جدی گرفته شود

دکتر مهدی صابری، رئیس بخش روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی: یکی از عوامل در بروز پدیده همسرکشی، پدیده ای با عنوان اختلالات هذیانی است. این اختلالات یک سلسله باورهای نادرست است که با منطق جور درنمی آید یا حتی می توان گفت اصلاح پذیر نیست. در این نوع اختلال، مرد یا زن همواره به همسر خود مشکوک است و گمان می کند که او در حال خیانت است. به این دلیل، همسرش را تحت کنترل قرار می دهد و تمام رفتار و حرکات او را بررسی می کند تا بتواند آثاری از خیانت پیدا کند.

حال اگر مرد یا زن به این نتیجه در درون خود برسند که همسرشان خیانت کرده است، سعی می کند این خیانت را با انتقامجویی پاسخ دهد. حال این انتقامجویی می تواند به صورت اقدامات خشونت آمیز یا روابط فرازناشویی باشد. این افراد در صورت مشاهده این حالت در خود باید به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند زیرا در صورت درمان نشدن هر لحظه امکان ارتکاب کاری جبران ناپذیر از سوی آنها وجود دارد.

همسرکشی چه در مردان و چه در زنان دلایل یکسانی دارد. مهم ترین این عوامل مسائل مربوط به خیانت زناشویی است یا تصور خیانت اما در تمام افراد این عامل سبب قتل نمی شود بنابراین ویژگی های شخصیتی زمینه روانی قتل را فراهم می کند. مهم ترین دلیل برای قتل اختلالات روانی و شخصیتی است، اما مردان به دلیل ارتباط گسترده اجتماعی و شغلی و درگیری هایی که در محیط بیرون خانه دارند، بیشتر در نزاع های اجتماعی مرتکب قتل می شوند و زنان از لحاظ آماری بیشتر قتل های خانوادگی انجام داده اند. زنان در برخوردهای اجتماعی خویشتندارترند. پرخاشگری اجتماعی در زنان کمتر است و آنان بیشتر درگیر مسائل خانوادگی هستند، اما در برخی موارد بحران های عاطفی ناشی از شکست های عشقی و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن ممکن است زمینه قتل را ایجاد کند.

نگاه کارشناس 2

چرا همسرکشی

فرهاد شهبازوار، حقوقدان: همسرکشی یکی از آسیب های اجتماعی است که از گذشته های دور در جامعه رواج داشته، اما طی سال های اخیر برخی عوامل اجتماعی موجب افزایش این ناهنجاری شده است.

ارتباط زوج ها شکل یک حالت صوری را به خود گرفته و ارتباط معنوی در خانواده ها کمرنگ شده است. در این فضا، فساد اخلاقی، اعتیاد، جنون آنی، بیکاری، نپرداختن نفقه، ازدواج های اجباری، فشارهای جسمی و روحی، خشونت های جسمی و جنسی، دوستان ناباب و فقر اقتصادی و فرهنگی از مهم ترین عوامل وقوع و افزایش همسرکشی در کشور است؛ البته باید توجه داشت انگیزه برخی از مردان همسرکش، خیانت همسرانشان است و آنها به خاطر بی وفایی، همسران شان را به کام مرگ می کشند، بدون این که علت خیانت را مورد بررسی قرار دهند یا آن را به نقد بکشند.

اغلب زنانی که مرتکب قتل همسر شده یا در آن مشارکت یا معاونت داشته اند، اظهار کرده اند در دوران زندگی مشترک، بارها مشاجره و قهر و آ شتی داشته اند. همچنین آنها - زنان متهم به قتل همسر - که قصد متارکه داشته و به دلایلی از جمله مخالفت شوهر، والدین، وجود فرزندان و نیاز مالی، شرایط زندگی را تحمل کرده و در نهایت صبر و تحملشان به سرآمده، اقدام به از بین بردن همسر خود کرده اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت