فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

۱۰ شغل پراسترس سال ۲۰۱۵ از نگاه فوربس

پایگاه خبری مجله فوربس در گزارشی به معرفی ۱۰ شغل پر استرس سال ۲۰۱۵ پرداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه خبری مجله فوربس در گزارشی به معرفی ۱۰ شغل پر استرس سال ۲۰۱۵ پرداخته است.

۱۰ شغل پراسترس سال ۲۰۱۵ از نگاه فوربس

اولین شغل پراسترس از نظر این گزارش شغل آتش نشانی است که به دلیل مواجهه دائمی با خطرات جانی، از درجه استرس بالایی برخوردار است. متوسط درآمد سالانه هر آتش نشان در آمریکا ۴۵ هزار و ۶۰۰ دلار است و پیش بینی شده که میزان دستمزد آنها تا سال ۲۰۲۲، ۷ درصد رشد داشته باشد.

دومین شغل پر استرس، سربازی ارتش است که متوسط درآمد سالانه این شغل در آمریکا ۲۸ هزار و ۸۰۰ دلار ذکر شده است.

سومین شغل پر استرس که شاید به نوعی بی شباهت با شغل قبلی نیست، ژنرالی ارتش است.

چهارمین شغل پر استرس سال ۲۰۱۵ خلبانی اعلام شده است. شاید گنجانده شدن این شغل در فهرست ۱۰ شغل پر استرس سال ۲۰۱۵، با حوادث تلخ صنعت هوانوردی جهان در سال ۲۰۱۴ بی ارتباط نباشد.

پنجمین شغل پر خطر، شغل پلیس است. درآمد متوسط هر افسر پلیس آمریکا ۵۷ هزار دلار است و پیش بینی شده که این رقم تا سال ۲۰۲۲، ۵ درصد افزایش یابد. در پی وقوع چندین مورد قتل سیاه پوستان به دست پلیس آمریکا، حس بی اعتمادی نسبت به پلیس در جامعه این کشور و به خصوص در میان سیاه پوستان به شدت افزایش یافته است.

ششمین شغل پر استرس در سال ۲۰۱۵ هنرپیشگی است.

هفتمین شغل پر استرس، گویندگی رادیو و تلویزیون است. شاید اجرای برنامه ها به شکل زنده و غیرقابل پذیرش بودن اشتباه در حین اجرا، علت اصلی قرار گرفتن شغل گویندگی در این فهرست باشد.

هشتمین شغل پر استرس، هماهنگ کننده مراسمات است که درآمد سالیانه آن به ۴۵ هزار و ۸۰۰ دلار می رسد. پیش بینی شده که درآمد این شغل تا سال ۲۰۳۳، با رشد قابل توجه ۳۳ درصدی همراه باشد.

نهمین شغل پر استرس، شغل عکاس خبری است. درآمد متوسط هر عکاس خبری ۴۲ هزار و ۳۰۰ دلار است و پیش بینی می شود که این رقم تا سال ۲۰۲۲، ۳ درصد افزایش یابد.

دهمین شغل پر استرس، نیز خبرنگاری است. در جهان امروز که مردم تمام کشورها بلافاصله از حوادث مختلف رخ داده در نقاط مختلف جهان مطلع می شوند، شغل خبرنگاری شاید علاوه بر قرار گرفتن در فهرست پر استرس ترین ها، در فهرست مهمترین مشاغل جهان نیز قرار بگیرد. خبرنگاران در میدان جنگ بدون سلاح همپای سربازان حاضر می شوند تا حوادث را برای مخاطبان خود روایت کنند.

در این میان کم نیستند خبرنگارانی که در حین انجام کار جان خود را از دست می دهند. متوسط درآمد هر خبرنگار در آمریکا ۳۷ هزار دلار در سال است. اما جالب اینجاست که به رغم اهمیت و حساسیت بالای شغل خبرنگاری، پیش بینی شده که میزان درآمد این شغل تا سال ۲۰۲۲، ۱۳ درصد کاهش یابد.

۱۰ شغل پراسترس سال ۲۰۱۵ از نگاه فوربس

جدید ترین مطالب سایت