فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رایزنی ظریف و کری در ژنو

وزرای امور خارجه ایران و آمریکا امروز در ژنو سوئیس درباره برنامه هسته ای ایران گفتگو می کنند. آقای ظریف بامداد امروز به ژنو رفت.

یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای پیش از عزیمت به ژنو گفت: طرفین درباره همه موضوعات با یکدیگر بحث و گفت وگو خواهند کرد. حجم غنی سازی ایران و جدول زمانی لغو تحریمها و مدت زمان توافق جامع، از مهمترین محورهای اختلافی طرفین است.

آقای ظریف پس از یک روز اقامت در ژنو و دیدار با همتای آمریکایی خود، قرار است در سفری دوره ای به چند کشور اروپایی سفر کند. آقای ظریف روز یک شنبه پس از رایزنی با همتای قبرسی خود گفت: حضورم در ژنو فقط برای مذاکره با وزیر خارجه آمریکاست اما اینکه چقدر در اروپا باشم بستگی به سایر برنامه هایم در سفر به اروپا دارد .

قرار است پس از مذاکرات ظریف و کری، از روز پنجشنبه معاونان طرفین مذاکره کنند. ٢٨ دی هم گفتگوهای ایران و ١+۵ در سطح معاونان برگزار می شود. ایران و ١+٥ پس از آنکه سوم آذر نتوانستند به توافق نهایی دست یابند مذاکرات خود را تا 10 تیر ماه تمدید کردند تا در چهار ماه نخست به توافق کلی یا سیاسی دست یابند و در سه ماه بعدی، جزییات توافق را نهایی کنند.

در آستانه مذاکرات هسته ای ، رئیس  جمهور آمریکا در دیدار با رهبران جدید کنگره تاکید کرد با تصویب تحریم های جدید علیه ایران مخالف است. کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد باراک اوباما به رهبران کنگره گفته است چنین اقدامی مذاکرات هسته ای با ایران را از خط خارج و آمریکا را در ائتلاف بین المللی، منزوی می کند. اوباما در عین حال بر «تعهد همیشگی آمریکا به حفظ امنیت اسرائیل و اهمیت ادامه همکاری های نزدیک در این مورد با اسرائیل تاکید کرد. نمایندگان کنگره جدید آمریکا، که از هفته گذشته رسما کار خود را آغاز کرده اند در تلاش هستند با ارائه دو طرح جداگانه ، در مرحله نخست ، تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال و در مرحله دوم ، هر گونه توافق احتمالی با ایران را مشروط به تصویب نمایندگان کنگره کنند.

رایزنی ظریف و کری در ژنو

جدید ترین مطالب سایت