فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اهداف پیدا و پنهان سفر اشرف غنی به امارات

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان پس از معرفی وزرای پیشنهادی کابینه، به امارات سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ازدیدگاه ناظران سیاسی، وی در دو روز اقامت خود در امارات مسایل مختلفی را در دیدار با نخست وزیر این کشور، امیر دبی و امیر ابوظبی مطرح خواهد کرد که مهمترین انها را می توان در دو بخش اقتصادی و همچنین روند صلح افغانستان مورد توجه قرار داد.

با توجه به موقعیت اقتصادی و تجاری دبی تردیدی نیست اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان درصدد است، مقامات امارات را برای سرمایه گذاری بیشتر درافغانستان ترغیب کند.پیشتر یازده تن از سرمایه گذاران اماراتی اعلام کردند در بخشهای زراعت، معادن، شهر سازی و انرژی و آب، افغانستان سرمایه گذاری خواهند کرد.

امارات با دایر کردن پروازهای شرکت هواپیمایی خود به افغانستان،تلاش کرد سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف افغانستان ترغیب کند. علاوه بر این گفته می شود شرکت نفت امارات بطور مشترک با دو شرکت دیگر در بخش استخراج نفت حوزه شمال افغانستان (افغان- تاجیک) 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند. در کنار سرمایه گذاران اماراتی ها، افغان های زیادی نیز در این کشور زندگی می کنند که به کارهای تجاری و سرمایه گذاری مشغولند.

از اینرو اشرف غنی در سفر به امارات با تجار و سرمایه گذاران افغان مقیم امارات نیز دیدار می کند تا نظر آنها را برای سرمایه گذاری و حضور پررنگ تر در عرصه اقتصادی و سرمایه گذاری افغانستان جلب کند. از دیدگاه ناظران سیاسی در کنار تلاش برای جذب سرمایه گذاری، ترغیب امارات و سایر کشورهای عربی منطقه برای حمایت از روند صلح افغانستان نیز برای اشرف غنی بسیار با اهمیت است.

این بدان معنا است که اشرف غنی می کوشد از نفود کشورهای عربی از جمله امارات بر گروه طالبان استفاده کند تا این گروه برای پیوستن به روند صلح افغانستان ترغیب شود. در زمان حاکمیت طالبان در افغانستان عربستان و امارات به همراه پاکستان تنها کشورهای بودند که رژیم طالبان را به رسمیت شناختند.

از اینرو دولت افغانستان همچنان به استفاده از نفود این کشورها از جمله امارات بر طالبان امیدوار است. رئیس جمهوری افغانستان در اولین سفر خارجی اش نیز به عربستان رفت تا با تشریع سیاست های دولت وحدت ملی خود برای برقراری صلح، از دولت این کشور برای ترغیب طالبان به نشستن پشت میز مذاکرات کمک بخواهد. اشرف غنی سیاست خود را تعامل با پاکستان نیز اعلام کرده است تا این کشور هم از نفوذ خود بر طالبان برای همکاری با دولت افغانستان استفاده کند.

سفر اشرف غنی به امارات بلافاصله پس از انتشار فهرست کابینه خود نشان می دهد که وی در مورد تحولات آتی افغانستان همچنان نگرانی دارد. زیرا طالبان درخواست برای پذیرش سه وزارت خانه در کابینه اشرف غنی را رد کرد و همچنان بر ادامه حملات خود در افغانستان تاکید دارد که این وضعیت نه تنها امنیت افغانستان را به مختل می کند بلکه برنامه های دولت وحدت ملی افغانستان را برای جذب سرمایه گذاری های خارجی نیز با شکست مواجه می کند.

جدید ترین مطالب سایت