فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

استقبال جنجالی اردوغان از محمود عباس

روز گذشته استقبال بی نظیری از محمود عباس در کاخ ریاست جمهوری نوساز ترکیه انجام شد و برای نخستین بار از گارد احترام ۱۶ نفره ای با لباس ها و زره های دوران عثمانی از محمود عباس استقبال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس مطالب منتشر شده در رسانه های ترکیه، 16 سرباز گارد که روی پله های کاخ و پشت سراردوغان و محمود عباس ایستاده بودند لباس های زره به سبک دوران عثمانی بر تن داشته و شمشیری به دست داشتند.

این صحنه از استقبال در حالی است که در ماه های گذشته موضوع ساخت کاخ پرهزینه در کنار سیاست های دولت ترکیه برای رواج زبان و رسم الخط دوران عثمانی در ترکیه به موضوعی جنجالی تبدیل شده و احزاب مخالف حکومت این گونه سیاست ها را تلاش برای زدودن میراث لاییسیته بر جای مانده از مصطفی کمال ( موسس جمهوری ترکیه) و عثمانی سازی ترکیه می دانند.

بی بی سی در هم در این باره نوشت :انتشار تصویر این شانزده سرباز که در دو ردیف بر روی پلکان ایستاده بودند، واکنش بهت زده و گاهی تمسخرآمیز کاربران شبکه های اجتماعی را در ترکیه به همراه داشت.

استقبال جنجالی اردوغان از محمود عباس

منابع رسمی در ترکیه گفته اند که این 16 سرباز نمادی از 16 حکومت مهم در تاریخ ترک تباران هستند که از امپراتوری هون ها در سده دوم قبل از میلاد تا حکومت های سلجوقیان و گورکانیان و در نهایت امپراتوری عثمانی را شامل می شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این نخستین بار است که از این گارد در استقبال از رهبران خارجی استفاده شده است. با این حال، بعضی از کاربران اردوغان را به تلاش برای زنده کردن خاطره شکوه و جلال دوران عثمانی متهم کردند.

قدری گورسل، روزنامه نگار شناخته شده ترکیه ای در توییتر نوشت:  "سیرک عثمانی در کاخ."

گروهی دیگر دست به کار شدند و با دستکاری این تصویر با کمک نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، عکس بعضی از شخصیت های تخیلی فیلم ها را به آن اضافه کردند. اردوغان برای استقبال از مهمانش از میان سربازان دوره های مختلف تاریخ ترک تباران از پله های کاخ پایین آمد.

جدید ترین مطالب سایت