فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

۲ نیروگاه جدید همجوار نیروگاه اتمی بوشهر ساخته می‌شود

رئیس جمهوری روز سه شنبه در بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه را مظهر ایستادگی یک ملت دانست و از ساخت دو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر به منظور استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت با نیروگاه های سایر کشورهای دنیاست، زیرا این نیروگاه مظهر ایستادگی یک ملت است. در ابتدا غربی ها قرار بود آن را بسازند که عقب نشینی کردند و تعهداتشان را زیر پا گذاشتند، اما ساخت و بهره برداری از این نیروگاه به دنیا نشان داد که اگر ملتی اراده ای برای دستیابی به هدف داشته باشد، در آن مسیر گام بر می دارد و بر سر حقوقش ایستادگی خواهد کرد و به هدف خود خواهد رسید.

رئیس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از انرژی های مختلف و متنوع تأکید دارد، اظهار داشت: امروز در مسأله تولید برق باید از انرژی هسته ای بهره مند شد، زیرا از یکسو امکان استفاده از سوخت های فسیلی بی نهایت نیست و از طرف دیگر باید از انواع فناوری های روز دنیا استفاده کرد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر نمونه ای است که نشان می دهد ایران تنها به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و تولید برق است.

دکتر روحانی ادامه داد: کاری که ملت ما شروع کرده براساس تصمیمات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انرژی است و بر این اساس باید بخشی از نیاز برق کشور از انرژی هسته ای تامین شود. این کار امروز به ثمر رسیده و ادامه خواهد یافت.

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین از تلاش های دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و همه دست اندرکاران و مهندسان فعال در نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی و تشکر کرد.

رئیس جمهوری پیش از بازدید از اتاق کنترل نیروگاه از نزدیک در جریان چرخه کار نیروگاه اتمی بوشهر و چگونگی فعالیت آن و برنامه های مدیریت نیروگاه در خصوص افزایش تولید برق قرار گرفت.

نیروگاه اتمی بوشهر در حال حاضر ۷۰۰ مگاوات برق تولید می کند و قابلیت تولید برق تا میزان ۱۰۰۰ مگاوات را دارد.

۲ نیروگاه جدید همجوار نیروگاه اتمی بوشهر ساخته می‌شود

جدید ترین مطالب سایت