فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آیت‌ الله یزدی: دولت‌ها می‌آیند و می‌روند اما...

رئیس جامعه مدرسین گفت: دولت ها می آیند و می روند اما روحانیت همیشه یک نهاد ثابت و مسئول است. هر دولتی برای خودش تفکری دارد ولی خوشبختانه ما ولی امر داریم.

خبرگزاری مهر: آیت الله محمد یزدی روز پنجشنبه در افتتاحیه نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در موسسه امام کاظم(ع) برگزار شد اجتماع علما را دارای برکات فراوانی دانست و اظهار کرد: در چنین اجتماعاتی تبادل نظر انجام می گیرد و تبدیل به فکر مفید و موثری خواهد بود.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران که در طول سی و چند سال جمعیت آن دو برابر شده فضاهای زندگی، علمی، اقتصادی و... در سایه برکات اسلام توسعه قابل توجهی پیدا کرده و بناهای حوزوی خوبی تاسیس شده است.

رئیس جامعه مدرسین تاکید کرد: در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی هم نقد دارم و هم تعریف، ولی هیچ کدام را نمی توانم عرض کنم اما از زبان یک نویسنده نقاد درباره یکی از علمای حوزه علمیه اصفهان مربوط به 110 سال قبل  نقل می کنم.

آیت الله یزدی ادامه داد: در دوران قاجار و استبداد و دورانی که در حوزه مقدسه اصفهان سید رشتی موسس مسجد سید اصفهان، حدی را اجرا کرد پسر حاکم ناراحت شد که چرا سید در مسائل حکومتی دخالت کرده و به او پیغام داد که به شاه اعلام می کند که وی در مسائل حکومتی دخالت کرده است.

این استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: البته سید جواب مناسبی به پسر حاکم داده است، یعنی نفوذ یک روحانی با حمایت مردم باعث شده که در سخت ترین شرایط به وظیفه خود انجام می دهد.

وی متن این اطلاعیه را قرائت کرد و افزود: در این اطلاعیه بر استفاده از کاغذ ایرانی تاکید شده که این همان اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله یزدی اضافه کرد: این نویسنده نقاد به اوضاع و احوال کشور می پردازد، بنابراین معنای اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم یعنی توجه بیشتر به تولید و رعایت مصرف و پرهیز از اسراف.

وی ادامه داد: در 110 سال پیش که روحانیون نمی توانستند در مسائل سیاسی و اجتماعی دخالت کنند و حتی سید رشتی مورد اعتراض قرار می گیرد، به مسائل سیاسی و اجتماعی کشورشان توجه و تعهد کردند که نشان می دهد وضعیت چگونه بوده و استکبار چقدر آنها را محدود کرده بود.

رئیس جامعه مدرسین به فرمایشات امام راحل در مورد اهمیت و جایگاه اجتماع علمای دین اظهار کرد: وقتی علمای دین دور هم بنشینند برای اسلام و انقلاب و دین خدا مفید خواهد بود.

به گفته آیت الله یزدی علمای دین همیشه در سخت ترین شرایط به وظایف خود عمل می کردند و اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد هم به نتایج خوبی خواهد رسید.

وی جایگاه روحانیت را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: امروز نظام در اختیار روحانیت است و مراقب باشیم که در نگهداری و حفظ و بنیان و اساس اسلام کوشا باشیم.

رئیس جامعه مدرسیه تاکید کرد: دولت ها می آیند و می روند اما روحانیت همیشه یک نهاد ثابت و مسئول است. هر دولتی برای خودش تفکری دارد ولی خوشبختانه ما ولی امر داریم و مقام معظم رهبری در راس حاکمیت کشور هستند که این نعمت بزرگی است و باید با نظر ایشان حرکت داشته باشیم.

آیت‌ الله یزدی: دولت‌ها می‌آیند و می‌روند اما...

جدید ترین مطالب سایت