فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ازدواج قانونی همجنسگرایان در آمریکا؟

ازدواج همجنسگرایان از مشکلات جوامع غربی است که در بسیاری از این کشورها با اعتراض فعالان حقوق خانواده مواجه است.

هموطن:ازدواج همجنسگرایان از مشکلات جوامع غربی است که در بسیاری از این کشورها با اعتراض فعالان حقوق خانواده مواجه است.

رویترز گزارش داد؛ دیوان عالی آمریکا هم قرار است امسال درباره قانونی بودن ازدواج همجنسگرایان در سراسر این کشور تصمیم بگیرد.

عالی ترین دادگاه آمریکا گفته است در این تصمیم گیری مجموعه ای از پرونده های مرتبط با منع ازدواج همجنسگرایان در چهار ایالت بررسی خواهند شد.

حکم دیوان عالی درباره این پرونده ها می تواند موضوع ازدواج همجنسگرایان را در سراسر ایالات متحده قانونی سازد.

دیوان عالی آمریکا پیشتر با نقض یکی از قوانین این کشور، به زوج های همجنسگرا اجازه داد که ازدواج آنها از سوی دولت فدرال به رسمیت شناخته شود.

در پی این اقدام، موجی از تصمیم گیری دادگاه های تجدید نظر فدرال در ایالات مختلف به وجود آمد که به منع ازدواج همجنسگرایان در آن ایالت ها خاتمه داد.

در حال حاضر در ۳۶ ایالت آمریکا و شهر واشنگتن دی سی، پایتخت این کشور، زوج های همجنسگرا می توانند به شکل رسمی ازدواج خود را ثبت کنند.

ازدواج همجنسگرایان همچنان در ۱۴ ایالت آمریکا غیرقانونی است.

 قضات دیوان عالی آمریکا اعلام کردند که پرونده های شاکیان همجنسگرا از ایالت های کنتاکی، میشیگان، اهایو، و تنسی را بررسی خواهند کرد.

قضات دیوان عالی در نشست دو و نیم ساعته خود برای بحث در این باره، به بررسی دو سوال خواهند پرداخت: اینکه آیا قانون اساسی آمریکا ایالت های این کشور را ملزم به صدور پروانه ثبت ازدواج به زوج های همجنسگرا می کند؟ و اینکه ایالت ها در چه شرایطی باید ازدواج های ثبت شده در ایالت های دیگر را به رسمیت بشناسند؟

جدید ترین مطالب سایت