لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نشست خبری مقامات انگلیس و آمریکا درباره آینده مذاکرات هسته ای

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و باراک اوباما، رئیس دولت آمریکا، در نشست خبری مشترک ضمن هشدار درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران بر ادامه تلاش ها برای متوقف کردن برنامه هسته ای کشورمان تاکید کردند.

در آغاز این نشست، اوباما، نخست  وزیر انگلیس را از بهترین و قابل  اعتمادترین دوستانش در دنیا خطاب کرد و گفت: در آنچه که وی تهدیدات مهم جهانی خواند،  آمریکا و انگلیس در کنار هم می ایستند.

رئیس  جمهوری آمریکا در بخشی از اظهاراتش به مذاکرات هسته  ای کشورمان و گروه 1+5 پرداخت و با اشاره به تصمیم کنگره کشورش برای تشدید تحریم ها گفت: فکر می کنیم تحریم بیشترعلیه ایران نتایج منفی روی مذاکرات خواهد داشت.

اوباما با این ادعا که تحریم های قبلی، ایران را پای میز مذاکرات آورده گفت: «اسرائیل هم با این مساله موافق است که برنامه تحریم ها ضد تهران، ذخایر هسته  ای ایران را برچید و نظارتی بی  سابقه بر برنامه هسته  ای ایران میسر کرد.»

اوباما گفت، پیش از دوران رئیس  جمهوری وی، ایران متحد بود و جامعه جهانی، پراکنده، اما وی نتوانسته با اقدامات دیپلماتیک جامعه جهانی را علیه ایران متحد کند.

بخش بسیاری از اظهارات اوباما در این نشست خبری بر تصمیم کنگره آمریکا برای وضع تحریم های جدید علیه ایران متمرکز بود.

اوباما مدعی شد، : «همواره گفته  ام که شانس ما برای رسیدن به توافق دیپلماتیک کمتز از 50 درصد خواهد بود، ولی ما هنوز فرصت داریم که به توافقی دیپلماتیک دست پیدا کنیم که به ما ضمانت های قابل اطمینانی بدهد که ایران سلاح هسته  ای نسازد؛ این بهترین نتیجه ممکن است».

وی  گفت ، ما اینک ناظرانی داریم که تائید می کنند توسعه برنامه هسته ای ایران متوقف شده است؛ این حتی مورد تائید اسرائیل نیز هست.

اوباما در عین حال هشدار داد، در صورت وضع تحریم های جدید شانس شکست مذاکرات خیلی بالاست و با آمریکایی که عامل شکست مذاکرات دیده شود، تشکیل دوباره ائتلافی جهانی علیه ایران دشوار خواهد بود.

رئیس دولت آمریکا افزود: اگر کنگره تحریم های بیشتر علیه ایران تصویب کند، باید مسئولیت تقابل نظامی احتمالی با ایران را هم بپذیرد.

اوباما گفت، اگر ایران در مذاکرات سرانجام جواب بله را نگوید، من  نخستین کسی هستم که به کنگره می  آیم و می گویم که باید حلقه را سفت  تر کرد و همه گزینه ها روی میز است.

رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که هر گونه طرح تحریم کنگره علیه ایران را وتو خواهد کرد.

دیوید کامرون، نخست  وزیر انگلیس نیز اظهاراتش را با این جمله آغاز کرد که او و اوباما دنیا را به یک شکل می بینند و بیشتر به یک زبان صحبت می کنند.

وی درباره مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 گفت: «نباید با فشار بیشترعلیه ایران فضای مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهیم.»

نخست  وزیر انگلیس گفت که او نخستین نخست  وزیر این کشور است که با رئیس جمهوری ایران دیدار کرده است.

کامرون در بخش دیگری از اظهاراتش گفت، با چند سناتور آمریکایی تماس گرفته تا قانعشان کند که تحریم های بیشتر یا حتی تهدید به تحریم ها در شرایط فعلی مناسب نیست.

نشست خبری مقامات انگلیس و آمریکا درباره آینده مذاکرات هسته ای

جدید ترین مطالب سایت