لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی، بازهم جهانی شد

 شاید آرزوی هر شخصی باشد که روزگاری بر جایگاه رئیس جمهور بنشیند و به گمان اینکه همه چیز در ید کنترل اوست پا به میدان سیاست بگذارد ولی غافل از اینکه دردسر و مسئولیتی بزرگ بر دوشش افتاده و جدا از ...

 شاید آرزوی هر شخصی باشد که روزگاری بر جایگاه رئیس جمهور بنشیند و به گمان اینکه همه چیز در ید کنترل اوست پا به میدان سیاست بگذارد ولی غافل از اینکه دردسر و مسئولیتی بزرگ بر دوشش افتاده و جدا از مخالفانی که به دشمنان خونی تبدیل می شوند دوستانی نیز هستند که به هر دلیلی دیگر تاب دیدن دوست قدیمی و رئیس جمهور جدید را ندارند. حسن روحانی یکی از روسای جمهوری بود که بعد از چند سال بی اعتمادی مردم به دولت بر سر کار آمد.

مردی از تبار روحانیت که جدا از انتقاد هايي كه ممكن است به دولت او در انجام برخي اقدامات وارد باشد در قالب شعار دو کلمه ای خود و در کنار تدبیر واژه زیبای امید را نیز گنجاند که شاید مردمی که آستانه تحملشان در اواخر سال ۹۱به حدی رسیده بود که در صف های نان و سبزی نیز با هم به درگیری می رسیدند بدون هیچ انتقادی به گرانی بنزین، برق و آب تنها به واژه امید تکیه می کنند و منتظر می مانند تا شاید تاثیر «کلام روحانی» را در کشورشان ببینند.

این تنها ایرانی ها نیستند که روحانی و مشی او را تاثیرگذار می دانند، هفته نامه آمريكايي تایم نیز او را جزو ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار و دارای نفوذ جهان در سال ۲۰۱۴   معرفی کرد. تایم  در اوایل روی کار آمدن روحانی او را به چهره بر تر جلد خود و لایق دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده بود و اولین باری نیست که رئیس جمهور ایران را شایسته و برجسته می داند.

   روحاني، شيخ ديپلمات

 تایم می نویسد، حسن روحانی سیاستمداری است که به سراغ غرب رفته است. محمد البرادعی که نام حسن روحانی را در این فهرست گنجانده است در توصیف روحانی ابتدا به زمان فعالیت وی به عنوان دبیر شورای امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی پرداخته و آورده است: اولين بار كه روحانی را ديدم سال ۲۰۰۳ ميلادي بود، زماني كه تنش ميان تهران و آژانس بين المللي انرژي هسته اي بالا گرفته بود. روحاني مایل بود برای حل بن بست روابط با آمریکا از راه گفتمان و مذاکره مستقيم وارد شود. از این رو رسانه های ایران وی را شیخ دیپلماتیک می نامیدند. ولي متاسفانه سیاست های اعتدال گرایانه روحانی تحت تاثير تندروهای آمریکایی قرار گرفت.

كساني که به شدت نسبت به خواست و نيت ایران بی اعتماد بودند. آمريكايي ها در آن زمان نه تنها به اين سياست روحاني و رئيس جمهور ميانه رو وقت ايران، كمكي نكردند بلكه از انگيزه هاي تهران هم براي ادامه اين روند كاستند. (به همين دليل) روحاني و دولت وقت ايران نتوانستند نتايج ملموسي از اين تغيير سياست را (به منتقدان داخلي) ارائه كنند و انتخابات بعد را به محافظه كاران تندرو واگذار كردند. یک دهه زمان برد تا غرب متوجه اين حقيقت شود كه نمی تواند با دامن زدن به رقابت هاي منطقه اي (با هدف كاهش نفوذ تهران) با ایران رفتار کند.

   نگراني براي از بين رفتن فرصت روحاني

این مجله معتبر غربی در ادامه به نقل از البرادعي می نویسد: «توافق اولیه اخیر میان ایران و گروه ۱+۵ که در نتیجه سیاست های بی سر و صدای روحانی به دست آمد می توانست ۱۰ سال پیش حاصل شود. با احترام دو طرفه پایه ریزی اعتماد و سازش، این مرحله می تواند به یک توافق همکاری و تضمین واقعی منجر شود. رهبری اعتدال گرایانه روحانی فرصتی به وجود آورده که نباید از دست برود، فرصتي كه بسيار در خطر است.»

   بزرگان جهان در كنار هم

این مجله که بار ها عکس سیاست مداران ایرانی از جمله امام خمینی (س) بنیانگذار انقلاب اسلامی، محمد مصدق و محمود احمدی نژاد را روی جلد خود برجسته کرده است در گزارش خود نام حسن روحانی را کنار افرادی چون ولادیمیر پوتین، جان کری، هیلاری کلینتون باراک اوباما و پاپ فرانسیس به عنوان شخصیت های برجسته تاثیرگذار در جهان آورده است.

   تاثير اميد در ايران

گذشته از اينكه تايم آمريكايي به چه دليلي نام روحاني را جزو افراد برجسته و تاثيرگذار معرفي كرده است بايد دانست، دولت يازدهم با ميراثي فرسوده و در برخي حوزه ها نابود از دولت قبل پا به عرصه سياست و مديريت ايران گذاشت و همين اندازه كه مردم بعد از اعلام فاز دوم هدفمندي و تغيير قيمت حامل هاي انرژي بدون هيچ نگراني و اعتراضي برخلاف زمان احمدي نژاد به زندگي خود ادامه مي دهند بيانگر تاثير واژه اي به نام  «اميد» است كه روحاني در ابتداي به قدرت رسيدن  خود ، شعارش را داد.

 

منبع خبر: مجله اینترنتی بیتوته

جدید ترین مطالب سایت