فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

فولکس واگن گلف اولین خودرو هاچ بکی نیست که ساخته شده است ولی تاریخچه 40 ساله اش نشان می دهد که در این بخش حرف هایی برای گفتن دارد.

هموطن:فولکس واگن گلف اولین خودرو هاچ بکی نیست که ساخته شده است ولی تاریخچه 40 ساله اش نشان می دهد که در این بخش حرف هایی برای گفتن دارد. گلف نیز مانند سایر خودروهای بادوام آلمانی، در گذر زمان تکامل پیدا کرده است. تولید هفت نسل از این هاچ بک پرطرفدار باعث شده است فرمول کنونی ساخت این خودرو به دست بیاید. البته تفییرات ظاهری در مدل تکامل یافته گلف 2915 چنان اندک است که بینندگان عادی ممکن است متوجه آن ها نشوند. 

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

چراغ های جلو و چراغ ترمزها تغییر شکل یافته اند و خطوط روی بدنه نیز انحنای بیشتری دارند، البته کابین داخلی تغییر چندانی نکرده است. در زیر ساختار بدنه جدید نیز یک موتور قوی تر و کم مصرف تر دیزلی تعبیه شده است. موتور پنج سیلندر و 2.5 لیتری قدیمی کنار گذاشته شده و جای آن را یک موتور چهار سیلندر و مجهز به توربوشارژر گرفته است که از شتاب بی نظیر و مصرف سوخت کمی برخوردار است. کابین داخلی گلف مدل 2015 شباهت زیادی به کابین اجدادش دارد ولی جادارتر است و فضای بار آن نیز افزایش پیدا کرده است.

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

کیفیت مواد اولیه بسیار بهتر است، سیستم تفریحات و سرگرمی نیز اندکی ارتقا یافته است ولی گلف همچنان از فقدان برخی تجهیزات مفید که در سایر خودروهای کوچک به چشم می خورد، رنج می برد. از میان این تجهیزات مفید و کاربردی می توان به اپلیکیشن تلفن همراه، سیستم هشدار نقاط کور، هشدار ترافیک عقب و آینه الکتروکرومیک اشاره کرد. 

از طرفی نمی توان کمپانی فولکس واگن را سرزنش کرد که چرا فرمول خودش را به هم نزده است ولی این مورد یک نقطه ضعف به شمار می رود. برای مثال، می توان به مزدا 3 هاچ بک اشاره کرد که به اندازه گلف جادار نیست ولی کیفت سواری آن بهتر است، موتوری کم مصرف دارد و از تجهیزات پیشرفته ای بهره می برد که در گلف به چشم نمی خورد. فورد Focus نیز هاچ بک دیگری است که بسیار کارآمد است و تجهیزات پیشرفته ای دارد. از طرفی می توان گفت فولکس واگن گلف گران ترین خودرو در میان خودروهای این کلاس است. اگر گلف را با فورد Focus مقایسه کنیم که بسیار پیشرفته است و قیمت مناسبی نیز دارد، می بینیم که گلف از نظر قیمتی، بازی را می بازد.

طراحی بدنه و امکانات رفاهی

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

فولکس واگن گلف مدل 2015، یک خودرو هاچ بک است که به صورت دو درب و چهار درب به بازار عرضه می شود و چهار تیپ دارد. تیپ پایه Launch Edition نام دارد که فقط به صورت دو درب و با گیربکس دستی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. تجهیزات استاندارد این تیپ عبارتند از: رینگ های 15 اینچی آلومینیومی، گرمکن آینه های جانبی، تهویه مطبوع، تکیه گاه دست در وسط کنسول، روکش پارچه ای، فرمان تلسکوپی با قابلیت خم شدن به بالا و پایین، صندلی های تاشوی عقب با نسبت 40/60، اتصال سیستم صوتی و تلفن همراه از طریق بلوتوث، نمایشگر لمسی 5.8 اینچی، رادیوی ماهواره ای و درگاه iPod. 

تیپ S هم به صورت دو درب و هم به صورت چهار درب به بازار عرضه می شود و تجهیزات استاندارد آن عبارتند از: رینگ های آلومینیومی، کروز کنترل، روکش چرمی غربیلک فرمان، روکش صندلی  ها از جنس وینیل و سیستم اضطراری Car-Net. صندلی های جلو نیز برقی هستند، گیربکس اتوماتیک و سانروف نیز به صورت سفارشی قابل خریداری هستند. 

تیپ SE فقط به صورت چهار درب در دسترس خریداران قرار می گیرد و تجهیزات استاندارد آن عبارتند از: گیربکس اتوماتیک، سانروف و صندلی های نیمه برقی، رینگ های آلومینیومی 17 اینچی، چراغ های اتوماتیک، چراغ‎های مه شکن، برف  پاک کن اتوماتیک، گرمکن صندلی های جلو، دوربین دید عقب و سیستم صوتی Fender. تجهیزات تیپ فول آپشن SEL عبارتند از: رینگ های 18 اینچی، دسترسی بدون کلید، کنترل آب و هوای اتوماتیک دو نقطه ای، صندلی های اسپرت جلو، صندلی برقی راننده با قابلیت حرکت در 10 جهت، GPS، نورپردازی فراگیر داخلی و چراغ های مطالعه LED. مدل های دیزل گلف TDI نیز فقط به صورت چهار درب و یا با گیربکس دستی یا با گیربکس اتوماتیک تولید می شوند. 

تیپ S گلف TDI به صورت استاندارد دارای همه تجهیزات تیپ گلف SE است ولی از رینگ های 16 اینچی بهره می برد. تیپ SE گلف TDI دارای رینگ های 17 اینچی است، تجهیزات تیپ SEL گلف TDI نیز دقیقاً شبیه تیپ SEL دیزل هستند. مشتریان می توانند دو پکیج را به صورت سفارشی خریداری کنند. تجهیزات پکیج Lighting عبارتند از: چراغ های زنون، چراغ های رانندگی در روز LED، چراغ های مخصوصی که لبه جاده را روشن می کنند، نورپردازی فراگیر داخل کابین، چراغ های مطالعه LED (در صورتی که جزو تجهیزات استاندارد نباشند). تجهیزات پکیج Driver Assistance عبارتند از: سنسورهای پارک در جلو و عقب و سیستم پیشگیری از تصادف.

قدرت و عملکرد موتور

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

نیروی پیشران فولکس واگن گلف مدل 2015 را یک موتور چهار سیلندر 1.8 لیتری تأمین می کند که به توربوشارژر مجهز است و می تواند 170 اسب بخار نیرو و حدود 271 نیوتن متر گشتاور تولید کند. تیپ Launch Edition فقط با گیربکس پنج سرعته دستی قابل خریداری است ولی تیپ S را می توان به صورت سفارشی با گیربکس شش سرعته اتوماتیک خریداری کرد. تیپ های SE و SEL نیز فقط با گیربکس اتوماتیک به بازار عرضه می شوند. مصرف سوخت این موتور در کنار گیربکس اتوماتیک و در سیکل ترکیبی 9.44 لیتر (10.95 لیتر در شهر و 7.60 لیتر در بزرگراه) برآورد شده است. 

مصرف سوخت با گیربکس دستی نیز 9.12 لیتر در سیکل ترکیبی تخمین زده می شود. در تست ترمز تیپ SEL توانست ظرف 7.8 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که برای خودروهای این کلاس، صفر تا صد مناسبی به شمار می رود. گلف مدل TDI دارای یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری است که به توربوشارژر مجهز است و قادر است 150 اسب بخار نیرو و حدود 320 نیوتن متر گشتاور تولید کند. 

گیربکس شش سرعته دستی به صورت استاندارد عرضه می شود ولی گیربکس اتوماتیک نیز به صورت سفارشی قابل خریداری است. میزان مصرف سوخت گلف TDI با گیربکس اتوماتیک و در سیکل ترکیبی 7.60 لیتر (8.83 لیتر در شهر و 6.37 لیتر در بزرگراه) و با گیربکس دستی و در سیکل ترکیبی نیز 7.60 لیتر (9.12 لیتر در شهر و 6.08) برآورد شده است.

 ایمنی

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

تجهیزات ایمنی فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015 عبارتند از: ترمز ضدقفل، کنترل پایداری، کیسه هوا برای صندلی های جلو، کیسه هوای پرده ای و کیسه هوای زانوی راننده. سیستم ترمز خودکار نیز جزو تجهیزات استاندارد به شمار می رود. این ترمز در صورت وارد شدن ضربه به خودرو، به صورت اتوماتیک ترمزها را درگیر می کند تا احتمال بروز تصادف را کاهش بدهد. از تیپ S به بالا، سیستم Car-Net نیز جزو تجهیزات استاندارد محسوب می شود و در بردارنده این موارد است: سیستم هشدار برخورد، امداد جاده ای، کنترل خودرو از راه دور، یافتن خودرو مسروقه و محدود کننده جغرافیایی (که به والدین اجازه می دهد محدودیت هایی برای نوجوانان وضع کنند). 

در تست ترمز، هم گلف SEL و هم گلف TDI توانستند پس از ترمزگیری با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، با پیمودن 36 متر متوقف بشوند که برای خودروهای این کلاس نتایج خوبی است. موسسه ایمنی بزرگراه ها، در زمینه عدم آسیب دیدگی از جلو و مقاومت سقف و طرفین، به فولکس واگن گلف بالاترین رتبه ممکن، یعنی رتبه "خوب" را اختصاص داده است. صندلی ها و پشت سری ها نیز در زمینه ایمنی هنگام بروز تصادف، موفق به کسب رتبه "خوب" شده اند.

طراحی داخلی و امکانات رفاهی

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

کابین داخلی فولکس واگن گلف مدل 2015 از مواد بسیار مرغوبی ساخته شده است و طراحی خوبی نیز دارد. صندلی ها با این که کمی سفت و سخت هستند ولی راحت به نظر می رسند. کلیدها و دکمه های کنترلی در نزدیکی راننده قرار گرفته اند و استفاده از آن ها بسیار آسان است. نمایشگر 5.8 اینچی در مقایسه با نمایشگر سایر رقبا، کمی کوچک به نظر می رسد، ولی خیلی خوب کار می کند و با یک نگاه می توان آن را به راحتی خواند. از طرفی، پریز مخصوص اتصال  گوشی های iPhone کمی بزرگ است و شاید گاهی اوقات لازم باشد قاب گوشی را جدا کنید، به خصوص هنگامی که بخواهید از درگاه USB استفاده کنید. 

صفحه نمایشگر GPS نیز گاهی ناامید کننده است چون نمی تواند اطلاعات ترافیکی را روی نقشه به نمایش بگذارد. صندلی های جلو حتی هنگام رانندگی طولانی نیز خوب از کمر حمایت می کنند و راحت هستند. گلف جدید از فضای پای بیشتری برخوردار است، هر چند صندلی های عقب برای سرنشینانی که جثه کوچکتری دارند مناسب تر است. فضای بار پشت صندلی های عقب به 0.63 متر مکعب می رسد و چنانچه صندلی ها به طور کامل خوابانیده شوند، این فضا به 1.49 متر معکب بالغ می شود.

 تجربه رانندگی

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

نیرویی که موتورهای مختلف فولکس واگن گلف تولید می کنند، رضایت بیشتر راننده ها را به دست می آورد. این خودرو با موتور بنزینی نیز تولید می شود که آن هم قوی است و نرم کار می کند و یکی از قوی ترین موتورهای این کلاس به شمار می رود. موتور دیزلی نیز در سرعت های کم و و متوسط بسیار قوی است ولی در سرعت های بالا، توان موتور کاهش پیدا می کند. گیربکس شش سرعته اتوماتیک که در کنار موتور دیزلی قرار می گیرد کمی با درنگ عمل می کند ولی هنگامی که از حالت سکون به حرکت در می آیید شتاب خوبی دارد. 

هنگام حرکت در جاده نیز تعویض دنده سریع و نرم انجام می گیرد. کیفیت سواری این هاچ بک پر طرفدار بسیار عالی است و مسیرهای ناهموار را به راحتی پشت سر می گذارد و به لطف ابعاد کوچک و دید خوب از اطراف، به راحتی می توان آن را راند و در فضاهای کوچک پارک کرد. هنگام عبور از جاده های پر پیچ و خم کوهستانی، گلف خیلی خوب به جاده می چسبد ولی فرمان بیش از حد سبک به نظر می رسد.از این لحاظ، می توان گفت فورد Focus و مزدا 3 سواری بهتری دارند.

فولکس واگن گلف دیزل مدل 2015

جدید ترین مطالب سایت