فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشخیص سرطان با تلفن همراه تا 2سال آینده

دانشمندان پارک فناوری دانشگاه کمبریج انگلستان به نام «اولستون نانوتک» یک تحلیلگر تنفس (breathalyser) رومیزی را برای تشخیص بیماری ها ابداع کرده اند...

آن ها هم اکنون به دنبال کوچک سازی بیشتر فناوری شان با هدف خلق ابزار افزودنی کوچکی هستند که بتوان آن را به سادگی در قاعده یک تلفن همراه جا داد.

بیلی بویل، یکی از موسسان شرکت اولستون، در این زمینه گفت: تا ساخت یک ابزار دستی خودکفا یا ماژولی که به یک تلفن همراه متصل می شود، دو سال زمان فاصله است.

در قلب این فناوری، میکروتراشه ای وجود دارد که به اندازه ناخن انگشت بوده و می توان آن را برای «بو کشیدن» هر نوع ماده شیمیایی مطلوب برنامه ریزی کرد. این سامانه قادر است مواد شیمیایی را در سطوح فوق العاده پایینی شناسایی کند و این موضوع آن را برای تشخیص ویژگی های خاص شیمیایی بیماری ها، ایده آل می کند. این نشانگرها یا از راه تنفسی استنشاق می شوند یا در ادرار و مدفوع وجود دارند.

طی یک سال گذشته، ابزار رومیزی Lonestar که مانند آی پد مجهز به یک لوله تحلیلگر تنفس به نظر می رسد، روی تعدادی از نشانگرهای مختلف بیماری آزمایش شده  است؛ به طور مثال، محققان دانشگاه وارویک از آن برای تشخیص افراد سالم از اشخاص مبتلا به بیماری کولیت روده و افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ استفاده کردند. با استفاده از این ابزار، محققان به دنبال بررسی مواد شیمیایی بودار در بخار ادرار آن ها بودند و این آزمایش موفقیت آمیز گزارش شد.

مبتکران امیدوارند فناوری جدیدشان بتواند یک ابزار غربالگری ارائه دهد که دارای دقت تشخیصی بهتری است تا افراد کمتری کولونوسکوپی غیرضروری را تجربه کنند. بویل امیدوار است بتوان از این ابزار سیار برای بررسی دیگر بیماری های مرگبار از قبیل سرطان ریه و بیماری مزمن انسداد ریه بهره برد.

منبع خبر: ایسنا

جدید ترین مطالب سایت