فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ظریف راهی کابل شد/ دیدار با رئیسان دولت وحدت ملی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سفری یک روزه به افغانستان با اشرف غنی احمد زی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی و رئیس شورای امنیت ملی این کشور دیدار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان، صبح روز سه شنبه در صدر هیئتی و در چارچوب روابط رایزنی های دوجانبه با مقامات ارشد افغان، راهی کابل شد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در سفری یک روزه به افغانستان، با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی و رئیس شورای امنیت ملی این کشور، دیدار می  کند.

ظریف راهی کابل شد/ دیدار با رئیسان دولت وحدت ملی

این نخستین سفر وزیر امور خارجه کشورمان در دولت یازدهم است که پس از شکل گیری و معرفی کابینه دولت وحدت ملی، به افغانستان صورت می گیرد.

به احتمال قوی، ظریف حامل دعوت نامه دکتر روحانی برای رئیس جمهور افغانستان برای سفر به ایران در کوتاه ترین زمان است.

وزیر خارجه کشورمان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفرش به افغانستان گفت: خیلی خوشحالیم که امروز یک دولت وحدت ملی در افغانستان تشکیل شده و علاوه بر آن دو دوست نزدیک جمهوری اسلامی ایران، دکتر اشرف غنی و هم چنین دکتر عبدالله عبدالله مسئولان این دولت هستند و تمام طیف های مختلف مردم افغانستان در این دولت نمایندگی می شوند.

ظریف با اشاره به معرفی کابینه دولت افغانستان گفت: احساس می کردم ضرورت دارد در این مقطع بسیار مهم، بنده به افغانستان سفر داشته باشم. در سفرم به کابل امیدوارم بتوانیم حمایت خود از روند وحدت ملی در افغانستان را اعلام کنیم و در زمینه های مورد علاقه دو کشور در موضوعات مختلفی که دو کشور را به هم وصل می کند و اشتراک منافع دارند یا خطرات مشابهی که دو کشور از آن رنج می برند، به خصوص مواد مخدر، ترور و افراط، گفتگوهای خوبی انجام دهیم.

ظریف راهی کابل شد/ دیدار با رئیسان دولت وحدت ملی

جدید ترین مطالب سایت