لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هشدار دوباره اوباما به کنگره درباره وضع تحریم جدید علیه ایران

تأکید دوباره اوباما بر وتوی هرگونه طرح تحریم جدید ایران، آمادگی کنگره برای برگزاری جلسات بررسی وضع تحریم های جدید علیه ایران، واکنش ایران به شهادت یک فرمانده ایرانی در حمله رژیم اسرائیل به سوریه و دیدگاه کار شناسان روس درباره همکاری های نظامی ایران و روسیه، از جمله مهم ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، اظهارات شب گذشته رئیس جمهور آمریکا درباره ایران در سخنرانی سالانه خود، از جمله موضوعاتی است که مورد توجه شماری از مطبوعات و رسانه ها قرار گرفته است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» می نویسد، باراک اوباما گفته، در صورتی که کنگره تحریم های جدید علیه ایران  وضع کند، این اقدام سبب شکست مذاکرات هسته ای خواهد شد. وی ضمن تکرار وعده خود، مبنی بر وتوی هر گونه طرح تحریم جدید ایران  گفته، در صورتی که دیپلماسی به دلیل وضع تحریم های جدید  شکست بخورد، این امر سبب منزوی شدن آمریکا در مقابل متحدان خود شده و همچنین باعث ازسرگیری کامل برنامه هسته ای ایران خواهد شد.

این در حالی است که امروز نخستین جلسه استماع در سنای آمریکا درباره طرح تحریم های جدید ایران، برگزار خواهد شد.

روزنامه «تایمز اسرائیل» می نویسد، جلسه استماع امروز در کمیته روابط خارجی سنا درباره تحریم های جدید ایران، از دید تحلیلگران، نخستین نبرد کنگره جدید آمریکا با رئیس جمهور این کشور در حوزه سیاست خارجی در نظر گرفته می شود.

این روزنامه اشاره می کند، با وجود تهدید اوباما مبنی بر وتوی هر گونه طرح تحریم جدید ایران، تعدادی از سناتور ها از هر دو حزب، طرحی را بدین منظور تدوین کرده و قصد دارند پس از طرح در کمیته ها، آن را به رأی بگذارند.

اما موضوع واکنش ایران به حمله رژیم اسرائیل در سوریه ـ که به شهادت یک فرمانده ایرانی منجر شد ـ از جمله دیگر موضوعاتی است که مورد توجه شماری از مطبوعات و رسانه ها قرار گرفته است.

روزنامه «نیویورک تایمز» ضمن پرداختن به این موضوع می نویسد، در پی حمله اخیر رژیم اسرائیل، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، این رژیم را تهدید کرده و گفته، صاعقه های ویران کننده ای در انتظارش است.

به گفته سردار محمد علی جعفری، این حقیقت که یک فرمانده ایرانی در منطقه ای تا آن حد نزدیک به مرزهای سرزمین های اشغالی حضور داشته، اثبات کننده این است که قدرت ایران از حوزه مرزهای جغرافیایی فرا تر رفته است.

در   نهایت  در میان دیگر مطالب، خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه به سفر وزیر دفاع این کشور به ایران و موضوع توسعه همکاری های دو کشور در حوزه نظامی و دفاعی پرداخته  و می نویسد، به اعتقاد کار شناسان روس، سفر سرگئی شویگو به تهران، سبب احیای جایگاه روسیه در ایران می شود و توافق نامه امضا شده میان دو طرف برای همکاری در حوزه نظامی، راه را برای قراردادهای دیگر  در آینده باز خواهد کرد.

به نوشته این خبرگزاری، اکنون روسیه فرصت مناسبی  دارد تا روابط با ایران را در همه حوزه های ممکن و پیش از هر چیز در حوزه نظامی احیا کند. به عقیده کار شناسان، پس از برداشته شدن تحریم ها، حجم همکاری های نظامی ـ فنی ایران و روسیه می تواند به ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار برسد.

  اخبار سیاست  خارجی  -  تابناک

جدید ترین مطالب سایت