فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قصاص عامل اسید پاشی با عمل جراحی

قاضی واحد اجرای احکام دادسرای ناحیه ۲۷ با اشاره به این که قصاص محکوم پرونده داوود روشنایی با عمل جراحی انجام می شود گفت: ما برای اجرای حکم منتظر پاسخ پزشکی قانونی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دشتبان  درباره  آخرین وضعیت اجرای حکم متهم پرونده داوود روشنایی گفت: یک بار شرایط اجرای حکم مهیا شد، اما شاکی پرونده یک روز قبل از اجرای حکم شرایطی را برای محکوم گذاشت و اعلام کرد که در صورت اجرای این شرایط از قصاص صرف  نظر می کند.

وی افزود: پس از مهلت دو ماهه، خانواده محکوم اعلام کردند که نمی توانند شرایط داوود را اجرا کنند، به همین علت شاکی دوباره تقاضای خود را مبنی بر اجرای حکم مطرح کرد.

قاضی واحد اجرای احکام دادسرای ناحیه 27 با اشاره به این که اجرای قصاص با عمل جراحی انجام می شود، افزود: هنوز پزشکی قانونی نپذیرفته که با عمل جراحی چشم و گوش محکوم پرونده را قصاص کند و دلیل تعلل در اجرای حکم خودداری پزشکان است.

وی گفت: پزشکی قانونی ناظر بر اجرای حکم است و ما نمی توانیم به پزشکی قانونی یا یک پزشک بگوییم «باید» این کار را انجام دهد.

قصاص عامل اسید پاشی با عمل جراحی

دشتبان افزود: ما با پزشکی قانونی مکاتبه کرده ایم و در جلسه  ای که سرپرست دادسرای امور جنایی با پزشکی قانونی داشته، مقرر شده است، پزشکی قانونی پس از فراهم شدن مقدمات اجرای حکم و معرفی پزشک، به ما  اعلام کند.

این درحالی است که داوود روشنایی، قربانی حادثه اسید پاشی به شدت خواهان اجرای حکم فرد اسید پاش است و سخنگوی قوه قضائیه هم وعده اجرای زود هنگام این حکم را داده است.

 حدود 10 سال قبل این  جوان در محله مجیدیه شمالی تهران مورد حمله و اسیدپاشی قرار گرفت که منجر به نابینایی یک چشم و سوختگی شدید صورت، گردن و گوش این جوان شد.

این جوان با شکایت از فرد مهاجم خواستار محاکمه و مجازات او شد که دادگاه کیفری استان تهران پرونده را به قاضی نورالله عزیزمحمدی رئیس شعبه 71 سپرد تا به آن رسیدگی کند.

سرانجام بعد از رفت و  آمدهای فراوان قاضی عزیزمحمدی با توجه به درخواست شاکی مبنی بر قصاص متهم و دریافت دیه، متهم را به قصاص از ناحیه چشم راست و لاله گوش چپ و همچنین پرداخت دیه بابت سایر جراحات محکوم کرد.

جدید ترین مطالب سایت