فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

5 دردسر بزرگ پادشاه جدید عربستان

سایت خبری "اشپیگل" در گزارشی به بررسی 5 چالش اصلی پیشرو پادشاه جدید عربستان پرداخته است که عربستان با آن درگیر خواهد بود.

عصر خبر: سایت خبری "اشپیگل" در گزارشی به بررسی 5 چالش اصلی پیشرو پادشاه جدید عربستان پرداخته است که عربستان با آن درگیر خواهد بود.

این سایت در گزارشی به بررسی چالش های پیش رو این پادشاه 79 ساله جدید عربستان پرداخته است. 

در این گزارش آمده است، این جابه جایی قدرت در برهه زمانی سختی برای این کشور روی داده است و هیچ گاه این کشور در برابر این همه مشکلات داخلی و خارجی قرار نداشته است و پادشاه سلمان وقت زیادی ندارد.

وضعیت ناپایدار پیرامون عربستان: یکی از مشکلات پیش رو عربستان، وضعیت نابسامان کشورهای همسایه این کشور از جمله عراق و یمن است. همچنین وضعیت داعش و رقابت داعش برای گرفتن جای عربستان به عنوان رهبر کشورهای اسلامی بر مشکلات این کشور افزوده است و محیط اطراف این کشور برای این کشور ناامن شده است.

 رقابت با ایران: دومین مشکل عربستان، ایران است. عربستان با ایران به شدت در حال رقابت بر سر برتری در منطقه خلیج فارس است . همچنین این کشور در پی آن است ازتبدیل ایران به قدرت اتمی به شدت جلوگیری کند.

 وضعیت رفاه در این کشور: عربستان سعودی دارای یک پنجم ذخایر نفتی کشف شده در دنیاست. اقتصاد این کشور به شدت به نفت وابسته است و درآمدهای نفتی به تنهایی قادر نخواهد بود رفاه جمعیت جوان و روبه گسترش این کشور را تضمین کند. پیدا کردن کار برای بسیاری از جوانان این کشور سخت شده است و نارضایتی در میان شیعیان این کشور که 15 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند رو به افزایش است.

 رفرم در ساختار این کشور. برای این کشور بسیار سخت خواهد بود یک تعادل بین جامعه سنتی و مدرن این کشور پیدا کند. جوانان این کشور خواستار اصلاحاتی مانند حق رانندگی زنان هستند، ین درحالیست که گروههای مذهبی محافظه کار این کشور و متحد اساسی دربار این کشور به شدت با آن مخالف است.

 ولیعهدی: بعد از مرگ بنیانگذار آل سعود، سعود بن عبدالعزیز در سال 1953، همواره یکی از 45 پسر وی بر عربستان حکومت کرده اند و حکومت بین آنان دست به دست شده است. حال انتقال قدرت به نسل جوان و تعداد بیشمار نوه ها، خود را به صورت موضوعی اجتناب ناپذیر نشان می دهد و مشخص کردن وضعین ولیعهدی یکی از چالشهای پیشرو خواهد بود. و برای سلمان وقت زیادی نمانده است زیرا که بنابر گفته ها، وی از ناراحتی جسمانی رنج می برد و حتی بنا بر برخی گفته ها به الزایمر نیز مبتلاست.

5 دردسر بزرگ پادشاه جدید عربستان

جدید ترین مطالب سایت