لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رضا داوودنژاد و حامد کمیلی هر دو حالشان خوب است

گزارشی از برنامه هفت در شب گذشته را بخوانید.

برنامه ی شب گذشته ی «هفت» در حالی روی آنتن رفت که محمود گبرلو سردبیر این برنامه پس از عرض سلام به مخاطبانش گفت:سینماگران ما، همان کسانی که نام ایران و ایرانیان را در محافل مختلف جهانی مطرح می کنند بهترین فرصت را برای به تصویر کشیدن آیین ها، ارزش ها و هنر های ایرانی در جهان دارند. در روزهایی که وحدت سینماگران ایرانی می تواند رفتارهای ضد دینی برخی از افراد را محکوم کند هنرمندان ایرانی می توانند اخلاق انسانی و ارزش های دینی ایران را به رخ جهانیان بکشند. شایسته است هنرمندان ما هویت زیبا و ارزشمند ایرانی اسلامی را در جهان متجلی کنند.

وی ادامه داد: هفته ی گذشته شاهد از دست دادن محمد حسین پور کارگردان و نویسنده ی سینما و تلویزیون بر اثر بیماری سرطان بودیم. مرحوم حسین پور فیلم هایی چون باور کن و مینا و غنچه و سریال های غریب آشنا و آی آدم ها را از خود به جا گذاشت.

گبرلو اظهار داشت: این کارگردان همیشه به عشق به سینما می رفت،فیلم می دید و تحلیل می کرد و آثار با ارزشی را تقدیم سینما و تلویزیون کرد روحش شاد و یادش گرامی باد.

پس از نمایش تصاویری از مراسم خاکسپاری محمد حسین پور، مجری برنامه گفتگوی تلفنی را با رضا داوود نژاد بازیگر سینما و تلویزیون انجام داد.

رضا داوود نژاد: به زودی جلوی دوربین سینما و تلویزیون قرار خواهم گرفت

رضا داوود نژاد بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص آخرین وضعیت بیماری خود گفت: حالم خیلی بهتر از قبل شده است و چندروز پیش بعد از مرخص شدن از بیمارستان نمازی شیراز مجدد به دلیل عفونت های داخلی در بیمارستانی در تهران بستری شدم اما بعد از شیراز عمل دیگری نداشتم.

وی ادامه داد: امیدوارم زودتر حالم بهبود یابد و به زودی مقابل دوربین های سینما و تلویزیون حاضر خواهم شد.من همیشه عاشق سینما بودم و دلم برای آن فضا تنگ شده است به همین دلیل در صورت امکان در سی و سومین دوره جشنواره فجر به سینما می روم و فیلم ها را دنبال می کنم.

این بازیگر در پایان گفت: از برنامه ی هفت و مردم عزیز که همواره جویای احوالم هستند تشکر می کنم.

بنابر این گزارش،پس از نمایش تصاویری از برنامه ی «یک فیلم یک سلام» گفتگوی تلفنی با احد میکائیل زاده مدیر ارتباطات و امور رسانه ای جشنواره فجر صورت گرفت.

احد میکائیل زاده: «یک فیلم، یک سلام» سبب استقبال بیشتر مردم از پیش فروش بلیت های این دوره جشنواره فجر شد

احد میکائیل زاده مدیر ارتباطات و امور رسانه ای جشنواره فجر در خصوص اجرایی شدن طرح «یک فیلم، یک سلام» گفت: این برنامه  سبب آشنایی بیشتر اصحاب رسانه با فیلم ها همچنین پیش فروش بهتر بلیت های فیلم های جشنواره شد.

وی در ادامه افزود: در ایام جشنواره معرفی فیلم ها به 7 سینمای معتبر تهران برده می شود و حدود 285 برنامه ی معرفی مردمی فیلم خواهیم داشت. نزدیک به ده هزار بلیت از اول بهمن تا روز جمعه فروخته شده که آمار بسیار خوبی است و 30 درصد بلیت ها هم به گیشه اختصاص پیدا می کند.

وی عنوان کرد: اسامی هیئت داوران اوابل هفته ی دیگر توسط رضاداد اعلام می شود و حدود 1200نفر از اهالی رسانه در این دوره جشنواره فجر حضور خواهند داشت. تمام عوامل در دبیرخانه ی جشنواره 24 ساعته برای هر چه بهتر شدن این دوره تلاش می کنند.

میکائیل زاده در پایان خاطرنشان کرد: از تمام اهالی رسانه و رادیو تلویزیون که اخبار سی و سومین دوره جشنواره فجر را پوشش می دهند نهایت سپاس را دارم.

در ادامه بخش بعدی برنامه با گفتگوی حامد کمیلی بازیگر فیلم خانه ای در کنار ابرها آغاز شد.

الفبای بازیگری را در تئاتر آموختم

حامد کمیلی گفت: من 11فیلم سینمایی و 10 سریال در کارنامه ی کاری ام دارم و از این اتفاق حالم خوب است.

وی در ادامه افزود: الفبای بازیگری را در تئاتر آموختم و تئاتر کمک زیادی در بازیگر شدنم به من کرد. در زمان دانشجویی هم با دانشجویان دانشگاه سوره کار می کردم و تئاتر به من یاد داد چگونه با مخاطب خود ارتباط حسی و کلامی برقرار کنم.

بازیگر سریال «اغما» عنوان کرد: به نظر من مهم ترین چیز در بازیگری تجربه است که بخش زیادی از آن در تئاتر به دست می آید. معمولا در کلاس های بازیگری درس های تئوری به دانش جویان داده می شود و آزمون و خطای واقعی روی صحنه ی تئاتر اتفاق می افتد.

بازیگری امری ذاتی است

کمیلی اظهار داشت:بازیگری امری ذاتی است و باید بتواند در لحظه عمل کند و با نگاه و عمل و زبانش با مخاطب به خوبی ارتباط برقرار کند آن زمان است که مخاطب نیز به همزاد پنداری با بازیگر می پردازد.

وی ادامه داد:عوامل زیادی از جمله فیلم نامه،کارگردان و بازیگر نقش مقابل در نحوه ی عملکرد یک بازیگر تاثیر می گذارد. بارها برایم پیش آمده که کار و گروه خوبی داشتم اما به دلیل عدم بازی مناسب بازیگر مقابلم کار خوب نشده است.

در بازیگری الگوی خاصی ندارم

بازیگر سریال «پرواز در حباب» گفت: در بازیگری الگوی خاصی ندارم زیرا به نظرم الگو خودم را از من می گیرد. همیشه سعی کرده ام که شبیه هیچ کس نباشم و خودم باشم.

وی در ادامه افزود: کارگردان نقش بسیار مهمی در موفقیت یک بازیگر دارد. یک کارگردان خوب افزون بر علم و آگاهی باید ویژگی های یک رهبر مقتدر را داشنه باشد و با عواملش ارتباط خوبی برقرار کند.

وی ادامه داد:یک کارگردان کاربلد چیزهای زیادی به بازیگر می آموزد و با آزاد گذاشتن عمل و اندیشه ی وی سبب بروز خلاقیت هایش می شود. خوشبختانه من با کارگردانان با کیفیت زیادی چون سیروس مقدم و بهروز شعیبی کار کردم و از آنان چیزهای زیادی آموخته ام. بدون شک بازی در سریال سخت تر و در سینما به دلیل گستردگی قاب حساس تر است.

پس از نمایش بخش هایی از بازی کمیلی در فیلم های «زیباتر از زندگی» و «خانه ای کنار ابرها» هدایت هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون روی خط هفت آمد و گفت: خیلی دوست داشتم که در برنامه حضور داشتم اما به دلیل سفری که امدم نتوانستم حاضر شوم. حامد کمیلی از بازیگران خوب سینما و تلویزیون است که با ایفای نقش های ظریف در تلویزیون به خوبی جایگاه خود در دل مخاطبان را پیدا کرد.

وی در ادامه افزود:من در بازیگری بیشتر از تکنیک مشاهده استفاده می کنم و با اینکه پس از پایان جنگ تنها 14 سال داشتم تمام شخصیت های فیلم «خانه ای کنار ابرها» در کنارم وجود داشتند.من و حامد در این فیلم به هم آمدیم و دلیل آن هم تجربه ی تئاتری کمیلی بود.

بازیگر سریال «پایتخت2» اظهار داشت: من نیز تئاتری هستم اما به دلیل مشغله های زیاد تنها می توانم سالی یک تئاتر کار کنم. فیلم «خانه ای کنار ابرها» می توانست بسیار موفق تر از وضعیت فعلی اش باشد اما اکران مناسبی به آن ندادند.

کمیلی هم در ادامه صحبت های هدایت هاشمی اظهار داشت:بازی در مقابل هاشمی سخت است اما وی از بهترین پارتنر هایی بوده که تا به امروز داشته ام فیلم «خانه ای کنار ابرها» هم از بهترین و متفاوت ترین آثار من است.

حضور بازیگران جوان تئاتری در سینما جهت درستی به این مقوله می دهد

بازیگر فیلم «اخلاقتو خوب کن» عنوان کرد: در دوره ای سیل بازیگران جوان بدون سابقه وارد سینما شدند که سبب ضرر خودشان و سینما شد اما این روزها  به دلیل وضعیت اقتصادی سینما و عدم ریسک پذیری تهیه کنندگان بازیگران کار بلد تئاتری وارد سینما شده اند که این موضوع جهت درستی به سینما می دهد و سبب رقابت سالم بازیگران قبلی و فعلی می شود.

در پایان کمیلی در پاسخ به هر یک از کلید واژه های مطرح شده توسط گبرلو اظهار داشت:امیدوارم که سینمای ایران نگاهش به آینده را فراموش نکند. آینده یک واژه ءی غریب ذهنی است که با توجه به تفکر انسان می تواند کاملا مثبت یا منفی باشد. زندگی تنها فرصت ما برای بودن است و اقتصاد رکنی از زندگی است که نباید هدف قرار گیرد اگر هدف اصلی ما درست باشد تک تک اجزای نیز در مسیر مناسب خود قرار می گیرند.من در سینما بزرگ شده ام و معتقدم هنرمند باید رسالت خود را شناخته و در جهت آن قدم بردارد و این موضوع باعث پیشرفت و افتخار خود و اطرافیانش می شود.

وی در خصوص کارگردانانی که با آنها کار کرده خاطرنشان کرد: سیروس مقدم از جمله کارگردانان بزرگی است که ارادت خاصی به وی دارم و در زندگیم مدیونش هستم. او بازیگر و مخاطب را خوب می شناسد و اجازه ی خلاقیت به بازیگرش می دهد. بهروز شعیبی از کارگردانان جوانی است مسیرش را خوب پیدا کرده و می داند که باید چه بکند. برای انسیه شاه حسینی نیز احترام زیادی قائلم و در فیلم «زیباتر از زندگی» توانستم احساسات قوی درونی اش را درک کنم.

کمیلی در پایان گفت: تکلیف کار جدیدم این هفته مشخص می شود و از همه ی مردم تشکر می کنم و تمام سعی ام را می کنم که در زندگی سرم را بالا بگیرم.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت