فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تقسیم بندی خودروهای پایتخت به 4 رنگ

معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری تهران از ممنوعیت تردد تاکسی های پیکان از سال آینده در پایتخت خبر داد.

مهندس سیدجعفر تشکری هاشمی  معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری تهران صبح دیروز در مراسم تعویض کاتالیست تاکسی های شهر تهران گفت: امروزه دوره زیاد حرف زدن و کم عمل کردن گذشته است و متاسفانه شعار در کشور ما در برخی از موضوعات زیاد داده شده و این در حالی است که مردم از ما مسوولان مدیریت شهری توقع زندگی بهتر با هوای بهتر را دارند.

وی با بیان اینکه طی یک سال ۱۷ هزار میلیارد تومان هزینه در اثر پوشش ناهنجاری های ترافیک ایجاد می شود، گفت: در دهه ۸۰، ۲۴۱ هزار و ۲۳۶ نفر تنها در تصادفات کشته شده اند و این تنها مدل کوچکی از میزان هزینه هایی است که ترافیک، خودرو و تصادف در مجموعه مدیریت کشور و شهر تحمیل می کنند.

به گفته معاون حمل و نقل شهرداری تهران، به ازای هرکیلومتر پیمایش ۴۵ گرم آلودگی در هوای تهران ایجاد می شود و این آلودگی به راحتی از بین نخواهد رفت.

تردد ۶۹۰۰ دستگاه تاکسی با موتور پیکان در تهران

تشکری با بیان اینکه در تهران ۶۹۰۰ دستگاه تاکسی با موتور پیکان تردد می کنند، گفت: ما به دنبال آن هستیم که آلودگی را از منشاء تولید کنترل کنیم نه اینکه حرف هایی بزنیم که جنبه عملی ندارد.

معاون شهردار تهران با اشاره به مصوبات شورای عالی ترافیک تهران گفت: ۶۹۰۰ تاکسی پیکان در تهران تردد دارد که حداکثر تا دی  ماه سال ۹۴ این خودروها باید تبدیل به خودروی استاندارد دیگری شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران منابع لازم را در اختیار رانندگان تاکسی قرار خواهد داد تا دیگر تاکسی پیکانی در تهران تردد نکند، گفت: اگر راننده ای تمایل ندارد که پیکان خودرو را اسقاط و خودروی دیگری تحویل گیرد، باید یا این خودرو را به عنوان عتیقه در پارکینگ خود نگه دارد و یا از محدوده شهر تهران خارج کند.

تشکری همچنین از رده خارج کردن خودروهای فرسوده سنگین همچون وانت بار، کامیون، کامیونت و تریلر خبر داد و گفت: این خودروهای فرسوده مشکلات ایمنی را نیز به همراه دارند و حداکثر باید ظرف مدت یک سال جایگزین خودروی ایمن شوند.

تقسیم بندی رنگی خودروهای پایتخت به قرمز، زرد، سبز و آبی

معاون حمل و نقل شهرداری تهران همچنین با اشاره به تقسیم بندی خودروهای پایتخت به گروه های مختلف رنگی گفت: خودروهای تهران به صورت مجازی به چند رنگ تقسیم می شوند که بر این اساس خودروهای قرمز شامل خودروهایی می شوند که به سن فرسودگی رسیده، کاربراتوری هستند و توان اخذ معاینه فنی را ندارند که این دسته از خودروها امکان فعالیت در تهران را ندارند.

وی همچنین در مورد ویژگی  خودروهای زرد گفت: این خودروها به سن فرسودگی نزدیک هستند و استاندارد آنها پایین تر از یورو۲ است و قطعا محدودیت هایی را در زمان آلودگی هوا برای تردد در هسته مرکزی و محدوده طرح ترافیک برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

تشکری در مورد خودروهای سبز نیز گفت: این خودروها استاندارد بیش از یورو۲ دارند و در شرایط اضطرار آلودگی هوا، برای تردد آنها محدودیت هایی در نظر گرفته خواهد شد.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران در مورد خودروهایی که جزء رنگ آبی قرار می گیرند، گفت: این خودروها برقی و دارای استاندارد بیش از یورو۵ هستند که محدودیت کمی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

پیشنهاد شهرداری برای عدم شماره گذاری موتور سیکلت های بنزینی

وی با انتقاد از افزایش محدوده زوج و فرد گفت: پلاک خودرو منشأ آلودگی نیست که با افزایش آلایندگی هوا تردد خودروها را زوج و فرد می کنیم.

تشکری همچنین از بسته حمایتی شهرداری برای افزایش خودروهای گروه آبی در پایتخت خبر داد و بار دیگر موتورسیکلت ها را منبع بزرگ آلودگی هوا در شهر تهران قلمداد کردو همچنین از پیشنهاد شهرداری به دولت برای ترویج فرهنگ استفاده از موتورسیکلت برقی و همچنین پیشنهاد عدم شماره گذاری موتورسیکلت های بنزینی خبر داد.

۱۴ الی ۱۵ هزار تاکسی فرسوده در تهران وجود دارد

تشکری هاشمی همچنین در ادامه با بیان اینکه ۱۴ الی ۱۵ هزار تاکسی فرسوده در تهران وجود دارد، گفت: خوشبختانه بانک شهر به همراه بانک صادرات پوشش نوسازی تاکسی های فرسوده را پذیرفته است و در حال حاضر سرعت نوسازی به حد قابل قبولی رسیده.

وی همچنین در مورد طرح تعویض کاتالیست های تاکسی ها نیز گفت: بر اساس استانداردهای جهانی هر یک سال و نیم یکبار باید کاتالیست خودروها تغییر کند که هر تغییر کاتالیست ۶۰۰ هزار تومان هزینه در بر دارد که شهرداری تهران این مبلغ را بلاعوض و به صورت رایگان تقبل کرده است.

وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود از خودروسازان درخواست کرد که ارتقای کیفیت خودروها را در دستور کار قرار داده و گفت: اگر خودروسازان به کیفیت توجه نکنند به زودی خودروهای خارجی جای خودروهای داخلی را خواهند گرفت و این علاوه بر لطمه زدن به تولید ملی به نگاه ملی نیز ضربه می زند.

منبع: eghtesad-pooya.com

تقسیم بندی خودروهای پایتخت به 4 رنگ

جدید ترین مطالب سایت