لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برای احقاق حقوق خود محکم ایستاده ایم / توافق نیازمند اراده طرف مقابل است

  آقای روحانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن این که برای احقاق حقوق خود محکم و پابرجا ایستاده، مایل است به دیگران هم درباره فعالیت های صلح  آمیز هسته  ای خود اطمینان خاطر بدهد.      

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از پایگاه اطلاع  رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در دیدار معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی با اشاره به این که در یک سال و چند ماه گذشته مذاکرات بسیار خوبی انجام داده  و به توافق خیلی نزدیک شده ایم، اظهار داشت: نیاز به اراده سیاسی در طرف مذاکرات با ایران وجود دارد تا گفتگوها زودتر به نتیجه برسد.

برای احقاق حقوق خود محکم ایستاده ایم / توافق نیازمند اراده طرف مقابل است

دکتر روحانی با بیان این که توافق در موضوع هسته  ای به نفع دو طرف و ثبات، امنیت و صلح در منطقه و همه جهان خواهد بود،  تصریح کرد: این توافق فرصت دو طرف را نیز بیشتر و آزادتر خواهد کرد تا بتوانند به مسائل توسعه ای و تحکیم روابط متقابل بپردازند به  ویژه در شرایطی که امروز نه تنها در منطقه ما بلکه در اروپا و دیگر مناطق جهان نیز گاهی شاهد فعالیت های خطرناک تروریستی هستیم.

آقای روحانی خاطرنشان کرد: وقتی تروریست ها از کشورهای مختلف در جایی مثل افغانستان، عراق یا سوریه اجتماع می کنند، پس از بازگشت به کشورهایشان دیدگاه های تروریستی نیز همراه آنها به آن کشورها منتقل خواهد شد.

رئیس جمهور تأکید کرد: راه مقابله قطعی با خشونت و ترور کمک به یکدیگر، متحد شدن و شنیده شدن صدای واحد در مقابل خشونت و ترور است و تهران و زاگرب می توانند در این زمینه ها و برای استقرار صلح در منطقه، اروپا و جهان با یکدیگر همفکری و همکاری کنند.

دکتر روحانی با تأکید بر این که تهران از گسترش همکاری های اقتصادی و فرهنگی با زاگرب استقبال می کند، گفت: کرواسی می تواند نقطه اتصال ایران به اروپا در عرصه های مختلف از جمله در زمینه انرژی باشد.

آقای روحانی همچنین با تبریک برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری کرواسی و انتخاب نخستین رئیس  جمهور زن در این کشور، گفت: تهران و زاگرب همواره روابط خوبی داشته اند و امروز نیز از گسترش روابط دو کشور حمایت می کنیم.

وی با اشاره به این که در جهان امروز ثبات، امنیت و توسعه همه کشورها به یکدیگر پیوند خورده است، تصریح کرد: بی ثباتی و فقدان امنیت در یک کشور یا منطقه می تواند خیلی سریع به کشورهای دیگر و مناطق پیرامون آن سرایت کند.

رئیس جمهور تأکید کرد: امروز در شرایطی هستیم که همه کشورها باید در ایجاد ثبات و برقراری امنیت به یکدیگر کمک کنند و به خصوص کشور تأثیرگذاری مثل ایران از یک طرف و کشورهای اتحادیه اروپا از سوی دیگر باید در این زمینه ها با یکدیگر همفکری و همکاری کنند.

آقای روحانی با بیان اینکه موضوعات مورد بحث بین ایران و برخی از کشورهای غربی به راحتی با منطق و مذاکره قابل حل و فصل هستند، خاطرنشان کرد: وضع حاکم بر جهان امروز، وضع زورآزمایی نیست و جمهوری اسلامی ایران خواهان آن است که با منطق و مذاکره با دیگران تعامل کند.

رئیس جمهور گفت: ایران در موضوع هسته ای خواهان استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و بهره مندی از حقوق خود در چارچوب مقررات بین المللی و معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان پی تی) است.

خانم پوسیچ، معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار خواهان گسترش همکاری های تهران - زاگرب شد و گفت: سخنرانی شما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2013 را از نزدیک گوش کردم. این سخنان که از طرف ملت ایران بیان کردید، امید فراوانی به ما داد.

وزیر امور خارجه کرواسی ادامه داد: ما از آن سخنرانی شما این نکته را دریافتیم که به دنبال شروع جدیدی هستید و این نوید شما برای شروع جدید برای افرادی که به دنبال صلح و ثبات بودند، امید فراوانی ایجاد کرد و قطعاً این شروع جدید در روابط شما با جهان تأثیرگذار بوده است.

این معاون اول نخست وزیر کرواسی گفت: باوجود همه مشکلات و سختی ها، پیشرفت های مهمی در مذاکرات هسته ای حاصل شده است و هر کس که به صلح و ثبات در جهان علاقه مند است به حصول راه حل و توافق در مسئله هسته ای ایران امیدوار است.

خانم بوسنیچ با اشاره به برخی بی ثباتی ها در برخی کشورهای همسایه ایران، تصریح کرد: ما معتقدیم بدون ایران باثبات، حل مشکلات منطقه به راحتی ممکن نیست، پس دستیابی به توافق با ایران در مسئله هسته ای بیش از پیش ضرورت می یابد.

وزیر امور خارجه کرواسی تأکید کرد: لازم می دانم تحسین خود را از تلاش های جنابعالی و وزیر امور خارجه تان در راه دستیابی به راه حل مسئله هسته ای ابراز نمایم.

برای احقاق حقوق خود محکم ایستاده ایم / توافق نیازمند اراده طرف مقابل است

جدید ترین مطالب سایت