فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سقوط اسد فانتزی وخیال پردازانه است

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی بر تغییر معادلات در عرصه میدانی سوریه تاکید کرد و نوشت: ایده سرنگونی آقای اسد به دست شورشیان، فانتزی و خیال پردازانه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نیویورک تایمزدر گزارشی نوشت: جان کری، وزیر خارجه آمریکا  اکتبر پارسال تاکید کرد، تا زمانی که بشار اسد در قدرت باشد، صلحی در سوریه نخواهد بود. اکنون هم مقامات آمریکایی به این که هرگونه راه حل سیاسی با دوام به خروج بشار اسد از قدرت نیاز دارد، تاکید می کنند، اما حقیقت ناراحت کننده این است که او در قدرت باقی مانده و آمریکا و متحدانش مجبور به زندگی با این موضع هستند.

در روزهای اخیر آقای کری از آقای اسد خواست، سیاست هایش را تغییر دهد، اما این مساله را که او باید از قدرت کنار برود مطرح نکرد.

این روزنامه نوشت : پارسال وضعیت سوریه به سرعت تغییر کرد، داعش اکنون نیمی از کشور را در اختیار دارد و شورشیانی که آمریکا روی آنها در شکست دادن آقای اسد حساب کرده است، ضعیف تر شده  اند.

به نظر می رسد، هیچ شانسی در این باره وجود ندارد که بشار اسد داوطلبانه قدرت را به زودی ترک کرده یا این که وی مجبور به ترک قدرت شود.

تاریخ اخیر کسانی را که خواهان پیش بینی درباره مسیر تغییر رژیم هستند، متواضع کرده است، زیرا به جز تونس، کشورهایی که رهبرانشان در نتیجه بهار عرب از سال 2011 سرنگون شدند، دیکتاتورهای قدیمی با دیکتاتورهای جدید جابجا شده و یا کشور به آشوب دچار شده است .

سقوط اسد فانتزی وخیال پردازانه است

نیویورک تایمزhttp://www.nytimes.com  درباره مواضع واشنگتن در قبال سوریه و داعش این طور می نویسد: جنگیدن و درگیری در سوریه سوالات سخت و جدی مطرح کرده است و آمریکا در آن گزینه های خوبی ندارد. در حالی که آمریکایی ها و آقای اسد دشمن مشترکی به نام داعش دارند، دو طرف هیچ همکاری با هم ندارند. اگر تهدید اصلی داعش و هدف شکست آن است، شاید غرب مجبور به کار کردن با آقای اسد شود؟.دولت اوباما می گوید در حال آموزش شورشیان سوریه برای کمک به حملات ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش است، اما این مبارزان دست کم  ماههای  آینده بکار گرفته نخواهند شد و تردیدهای جدی درباره تاثیر و کارآمدی آنها وجود دارد.

در این گزارش تاکید شده است: اگر آن طور که مقامات آمریکایی می گویند، تنها راه پایان جنگ داخلی و ایجاد جبهه مشترک علیه داعش ایجاد نوعی توافق سیاسی که روسیه و ایران  مهم ترین متحدان آقای اسد و ترکیه و عربستان سعودی مهم ترین مخالفان آن هستند، است، فهم آینده بلند مدت سوریه از این هم پیچیده تر است. آمریکا برای تقویت موضع خود و ترسیم نتیجه چه باید بکند؟.

این روزنامه پر تیراژ آمریکایی در جواب می نویسد: مقامات آمریکایی یک اجماع بین المللی رو به گسترش درباره نیاز به راه حل بلند مدت بین آقای اسد و گروه های شورشی مختلف می بینند. از سوی دیگر شاهد تلاش روس ها برای کشاندن دو طرف به میز مذاکرات در نشست ماه آینده مسکو هستیم.

در پایان این گزارش درباره  ادعای برخی مقامات غربی و آمریکایی درباره آموزش و تسلیح مخالفان دولت سوریه برای ساقط کردن بشار اسد آمده است : ایده یک نیروی شورشی سوری قادر به سرنگونی آقای اسد،  ثابت شده که خیال پردازی و فانتزی است، اگر چه برخی سیاسیون مانند سناتور جان مک کین مخالف این نظرند.

سقوط اسد فانتزی وخیال پردازانه است

سقوط اسد فانتزی وخیال پردازانه است

جدید ترین مطالب سایت