لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دستور پادشاه جدید عربستان: پول نیست، به مصر و تکفیری ها کمتر بدهید

  عضو خانواده حاکم بر عربستان فاش کرد که عمده ترین تصمیم سلمان بن عبدالعزیز از زمان رسیدن به تاج و تخت، تاکید به صرفه جویی در پرداخت پول به دولت جدید مصر و گروه های تکفیری بوده و نزدیکی به قطر و دوری از امارات را در دستورکار سیاست خارجی قرار داده است.      

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فعال رسانه ای نزدیک به خانواده سعودی که با نام مجتهد درباره رخدادها و تصمیمات محرمانه حکومت عربستان و خاندان سعودی مطلب می نویسد، امروز تصریح کرد؛ کمک های مالی عربستان به عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر به علت مشکلات مالی عربستان، قطع می شود و در حمایت از گروه های تکفیری نیزتجدیدنظر خواهد شد.

مجتهد نوشت: پول نیست، به همین علت سلمان بن عبدالعزیز دستور قطع کمک های مالی به السیسی را صادر کرده و درخصوص تعامل با گروه های تکفیری نیز، بر ایجاد تغییرات اساسی تاکید کرده است.

دستور پادشاه جدید عربستان: پول نیست، به مصر و تکفیری ها کمتر بدهید

این نویسنده نزدیک به خاندان سعودی افزود: نزدیکی به قطر و دوری از امارات، اولویت فعلی سیاست خارجی پادشاه جدید است.

در خصوص سیاست داخلی نیز، تصفیه آثار سیاست های خالد التویجری، سیاستمدار پرنفوذ خارج از خاندان سعودی که در مقام رئیس دیوان پادشاهی، به نام پادشاه فرمان می راند، در اولویت قرار گرفته و با سرعت بیشتری، با برکناری و تغییر سفرا، وزرا، علما، امرا و مدیران منصوب شده در زمان التویجری اعمال خواهد شد.

در این میان، تغییر فرمانداران قطعی است و مناطق مکه، ریاض و منطقه شمالی در اولویت قرار دارند.

مجتهد با برشمردن خانواده هایی که با ترکیب جدید در راس قدرت بیعت نکرده اند، بخش جدیدی از اختلافات وارثان عبدالعزیز بر سر قدرت را روشن ساخت.

به نوشته مجتهد، مهمترین کسانی که با ترکیب سلمان بن عبدالعزیز، مقرن بن عبدالعزیز و محمد بن نایف به عنوان پادشاه، ولیعهد و ولیولیعهد بیعت کرده اند، خالد بن فیصل و خالد بن بندر هستند که باهرکس دیگری نیز که در این مقام ها قرار می گرفت، بیعت می کردند.

البته اغلب خانواده ها (بجز عبدالاله و ممدوح) با سلمان بیعت کرده اند، اما با دونفر بعدی، به ویژه با محمد بن نایف مشکل دارند.

دستور پادشاه جدید عربستان: پول نیست، به مصر و تکفیری ها کمتر بدهید

مهمترین کسی با محمد بن نایف بیعت کرد، متعب بن عبدالله است، در حالی که هنوز پسران فهد، پسران طلال و پسران متعب از بیعت با او خودداری کرده اند.

مجتهد اعلام کرده بزودی درباره سرنوشت خالد التویجری، مرد بانفوذ زمان ملک عبدالله خواهد نوشت.

دستور پادشاه جدید عربستان: پول نیست، به مصر و تکفیری ها کمتر بدهید

جدید ترین مطالب سایت