فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بلای دوربین های مداربسته/ «نقض قانون است»

عالی ترین نهاد قضائی اعلام کرد: استفاده گسترده از دوربین های مداربسته در خیابان ها و مکان های عمومی، تهدیدی جدی برای حقوق بشر محسوب می شود و با کنوانسیون حقوق بشر در تضاد است. گزارش این نهاد، تازه ترین هشدار در این زمینه محسوب می شود.

به گزارش «گروه ترجمه» پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه «گاردین» نوشت: دادگاه عالی اروپا در گزارشی اعلام کرد، استفاده گسترده از دوربین های مداربسته و نظارتی در انگلیس، تهدید بنیادین برای حقوق بشر به حساب می آید و حریم خصوصی را که در قانون اروپا تصریح شده، نقض می کند.

مجمع پارلمانی شورای اروپا در گزارش خود، درباره اقدام آمریکا و انگلیس به استفاده گسترده از دوربین های مداربسته برای جمع آوری، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به حریم خصوصی شهروندان، که با فناوری های پیشرفته صورت می گیرد، به شدت ابراز نگرانی کرد.

این گزارش، ضمن اشاره به افشاگری ادوارد اسنودن درباره میزان به کارگیری سازمان امنیت ملی آمریکا از روش های جاسوسی (برای جمع آوری اطلاعات)، ابراز شگفتی کرد.

این گزارش همچنین می افزاید: قوانین انگلیس که به سازمان های نظارتی (در این حوزه)، قدرت و اختیار گسترده می دهد، با توافقنامه ها و بیانیه های اروپا در حوزه حقوق بشر، همخوانی ندارد.

بلای دوربین های مداربسته/ «نقض قانون است»

برابر این گزارش، این اقدامات گسترده نظارتی، ممکن است با مفاد سه ماده، شامل «حق برخورداری از حریم خصوصی»، همچنین «تضمین آزادی بیان» و «حق برخورداری از محاکمه عادلانه» همخوانی نداشته باشد.

این گزارش تاکید دارد که سازمان های اطلاعاتی آمریکا و هم پیمانان آنها، به صورت گسترده، اقدام به جمع اطلاعات می کنند..

مجمع پارلمانی شورای اروپا، از هیئت هایی از 47 کشور عضو تشکیل شده است که کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو سابق شوروی سابق را در بر می گیرد.

قرار است این مجمع، توصیه های بیان شده در این گزارش را روز سه شنبه بررسی کند.

بلای دوربین های مداربسته/ «نقض قانون است»

جدید ترین مطالب سایت