لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ایران و پرتغال می توانند پل اتصال یکدیگر به اروپا و خاورمیانه باشند

ریس جمهور با اشاره به روابط دیرینه همه جانبه تهران – لیسبون گفت: معتقدیم ایران می تواند دروازه اتصال پرتغال با منطقه بسیار مهم خاورمیانه و لیسبون پلی برای ارتباط ما با پرتغالی زبانان، کشورهای اروپایی و مناطق دیگر مثل آفریقا و آمریکا باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار 'رویی ماشاته' وزیر امور خارجه پرتغال، به رفت و آمدهای مقام های دو کشور در یکسال گذشته اشاره کرد.

وی گفت: این سفر را آغازی برای تحرک بیشتر در عرصه روابط دو کشور می دانیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه باید به فکر حل و فصل معضلات و مشکلاتی مثل خشونت و تروریسم باشیم که امروز نه تنها منطقه ما بلکه اروپا و سایر مناطق جهان با آن مواجه شده اند، خاطرنشان کرد: ملت های ما و تاریخ در این مقطع، از همه رهبران دنیا می خواهند در زمینه پایان بخشیدن به معضلاتی که بشر با آنها مواجه است، همکاری و تلاش کنند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته ای میان ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: مردم ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای اراده جدی دارند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مسئله ای که امروز بین دو طرف مذاکرات هسته ای وجود دارد نه حقوقی است نه فنی، اظهار داشت: این موضوعی کاملا سیاسی است که برای حل و فصل آن، نیاز به یک اراده و تصمیم سیاسی از سوی دو طرف است؛ البته این اراده از طرف ما کاملا وجود دارد تا مسائل را سریع تر حل و فصل کنیم.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه همه فعالیت های ایران بدون استثنا تحت نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی و در چارچوب مقررات بین المللی خواهد بود، خاطرنشان کرد: در طول نزدیک به 14 سال گذشته، آژانس بین المللی انرژی اتمی بازدیدها و بازرسی های گسترده و حتی سرزده زیادی از مراکز هسته ای ایران داشته است، اما از میان هزاران بازرسی هیچ علامتی مبنی بر انحراف فعالیت های هسته ای ایران مشاهده نشده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه روشن است فعالیت های هسته ای ایران کاملا صلح آمیز است، گفت: بر این اساس فشار بر ایران از نظر ما مفهومی ندارد. مسئله فشار و تحریم همواره شمشیری دو لبه بوده که به دو طرف آزار می رساند.

دکتر روحانی تاکید کرد: هر کشوری در درون، مسائل خاص خود و نظرات و احزاب و گروه های مختلف را دارد، اما این رهبران کشورها هستند که باید بتوانند کشور را به سمت اهداف و مصالح و منافعش هدایت کنند.

رییس جمهوری گفت: باید مذاکرات هسته ای را سریع تر به نتیجه برسانیم و مذاکرات برای توسعه کشورها و مناطق مختلف جهان را آغاز کنیم.

'رویی ماشاته' وزیر امور خارجه پرتغال نیز در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور گفت: پرتغال خواهان گسترش بیش از پیش روابط با ایران است و امروز این فرصت پیش روی مااست که روابط دو جانبه را متحول کنیم.

وزیر امور خارجه پرتغال افزود: البته پرتغال هم روابط خود با ایران را محدود به روابط دو جانبه نمی داند و معتقد است دو کشور می توانند نقش دروازه اتصال یکدیگر به اروپا و خاورمیانه را ایفا کنند.

ماشاته سفر خود به تهران را فرصتی مناسب برای ایجاد تحول در روابط دو کشور توصیف کرد و افزود: پرتغال نیز به نوعی درگیر مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 است و به خوبی آگاهیم که موفقیت آمیز بودن این مذاکرات تا چه حد برای دو طرف و همه جهان مهم است.

وی اظهار داشت: کاملا به این نکته باور دارم که موفقیت این مذاکرات بیش از هر چیز می تواند به ایجاد همکاری های گسترده میان طرفین با ایجاد اطمینان و اعتماد بیانجامد و کشورهای اروپایی تلاش دارند هرچه زودتر این مذاکرات به نتیجه برسد.

ایران و پرتغال می توانند پل اتصال یکدیگر به اروپا و خاورمیانه باشند

جدید ترین مطالب سایت