لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روبات پرنده با توان راه رفتن

طراحان، روباتی طراحی کرده و ساخته اند که می تواند با پرواز بر فراز مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی، از آنها اطلاعات جمع آوری کند. ضمن اینکه این روبات پرنده، بر روی آوارهای بازمانده از حوادث طبیعی نیز می تواند به روشی خاص، راه برود.

به گزارش «گروه ترجمه» پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برای ساخت این روبات پرنده که «دالر» (daler) نام گذاری شده، از خفاش خون آشام الهام گرفته شده است.

روبات پرنده با توان راه رفتن

.

بال های این خفاش مصنوعی، بسیار انعطاف پذیر است و در جهت های مختلف، حرکت می کند، از این رو این روبات هم توان پرواز دارد، هم توان راه رفتن! در بخش بیرونی بال های ساخته شده برای این روبات، قطعه ای قرار گرفته که حالت چرخشی دارد و 360 درجه می چرخد. از این رو، وقتی روبات در پایان پرواز، روی زمین می افتد، با استفاده از آنها می تواند حرکت کند و جا به جا شود. در واقع، این بخش های انتهایی باله، همچون پاهایی کوچک عمل می کند و روبات، راه می رود. این روبات را پژوهشگران فرانسوی طراحی کرده اند.

روبات پرنده با توان راه رفتن

طراحان امیدوارند بتوانند از این روبات، برای سرکشی و پرواز برفراز محل حوادث طبیعی، و حرکت بر روی آوارها، جایی که قربانیان حوادث به کمک نیاز دارند، استفاده کنند.

روبات پرنده با توان راه رفتن

جدید ترین مطالب سایت