لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هجوم خرگوش ها به پایتخت

در استرالیا، کشتن خرگوش نه تنها اشکالی ندارد، بلکه میلیون ها دلار بودجه عمومی کشور صرف کشتار این جونده خوش زاد و ولد می شود. با این حال، در چند روز گذشته هزاران خرگوش بوته زارها را رها کرده و راهی پایتخت استرالیا شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبرهجوم خرگوش های وحشی به کانبرا پایتخت استرالیا، مسئولان این شهر را نگران کرده است.

استرالیا با حیوانات دردسرساز بیگانه نیست، اما ظاهراً فقط مارها، عنکبوت ها، کوسه ها و تمساح ها در این کشور برای مردم مشکل ایجاد نمی کنند؛ این روزها، شهر کانبرا با مشکل ازدیاد خرگوش های وحشی روبرو است.

دکتر «برایان کوک» که در زمینه خرگوش ها تحقیق می کند، گفت: «در گذشته ما همواره از منظر کشاورزان به مسئله کنترل خرگوش ها و جمعیت این حیوان نگاه می کردیم.

در این میان از خطری که خرگوش ها می توانند برای مناطق شهری به همراه داشته باشند، غفلت شده است». اولیور اورجیل، پژوهشگر دیگری که با دولت «قلمرو شمالی» استرالیا همکاری می کند، گفت: «خرگوش ها می توانند به باغچه ها خسارت جدی وارد کنند».

مهار جمعیت خرگوش ها داخل شهر نیز به مراتب دشوارتر است، زیرا مسئولان همیشه اجازه دسترسی به محوطه حیاط و باغچه خانه ها را ندارند. سم پاشی نیز دشوار است و بسیاری از مردم درباره طعمه گذاری برای خرگوش ها ابراز نگرانی کرده اند.

هجوم خرگوش ها به پایتخت

جدید ترین مطالب سایت