لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کارناوال مرگ در مراسم عروسی

هر مراسمی در همه جای دنیا بسته به فرهنگ مردمش آداب و رسوم خاصی دارد. در بسیاری از مناطق ابران نیز رسم های مختلفی برای برگزاری مراسم های مختلف وجود دارد که در این گزارش آداب و رسوم مربوط به مراسم عروسی مورد توجه بیشتری بوده است.

خبرگزاری ایسکا نیوز: هر مراسمی در همه جای دنیا بسته به فرهنگ مردمش آداب و رسوم خاصی دارد. در بسیاری از مناطق ابران نیز رسم های مختلفی برای برگزاری مراسم های مختلف وجود دارد که در این گزارش آداب و رسوم مربوط به مراسم عروسی مورد توجه بیشتری بوده است.

 از مراسم بعضا عجیب و غریب آشنایی و خواستگاری تا مهریه های جالب و ماشین عروس های استیجاری و برگزاری عروسی های تجملاتی و ریخت و پاش های بی مورد یکی از دلایلی است که سبب شده است اکثر جوانان جرئت نداشته باشند حتی از چند قدمی بحث های مربوط به ازدواج عبور کنند چه برسد به تصمیم برای عملی کردن آن!

 از مراسم اینگونه تا شلیک گلوله به آسمان در مراسم عروسی یا راه بندون ماشین عروس و کاروان های عروسی و کورس گذاشتن و ...این آداب و رسوم ها چرا و چگونه ایجاد می شوند و چرا به روال عادی در زندگی مردم تبدیل می شوند؟ چرا مردم حاضر میشوند تن به هر آداب و رسوم معقول و نا معقولی بدهند؟چرا مقاومتی در قبال عرضه چنین آداب و رسوم هایی دیده نمیشود آیا باید همیشه دست به دامان قانون بشویم تا از بروز حادثه ای جلوگیری شود؟

برگزاری کاروان های عروسی با هیجانات وصف نشدنی بعد از مراسم یا گذاشتن کورس با ماشین عروس و یا تیراندازی اگرچه برای عده ای هیجان انگیز بوده اما تجربه ثابت کرده است این گونه  هیجانات منسوخ در بهترین حالت موجلب سلب آسایش سایرین شده است و یا در بدترین حالت بارها حوادث ناگواری را برای صاحبان مجلس عروسی رقم زده است. 

بارها دیده ایم در کمال ناباوری خبر عروسی سر تیتر اول صفحه حوادث شده است. و این یعنی همان فرهنگی که گاهی گریبان بهترین روزهای مارا میگیرد و مجبوریم برای چراییش دست به دامان قضا و قدر شویم و آسمان ریسمان ببافیم که اگر فلان می شد چنین نمیشد! نمیشود از زیر بار این مسئولیت و تن دادن به هر فرهنگی به این راحتی شانه خالی کرد و تدبیری برای جلوگیری از این نوع حوادث اتخاذ نکرد، چیزی که این وسط مهم است نوع فرهنگی است که گاهی مردم بک منطقه را به گونه ای احاطه میکند که گویی مقدس است و اگر به جا آورده نشود گناه کبیره است.

چند وقت پیش خبر زندانی شدن یک جوان روستایی که به علت تیراندازی ناشیانه و برآمده از یک سنت جاهلانه ، در یک جشن عروسی مراسم سرور را به کام خود و دیگران تلخ کرد منتشر شد یا خبر مرگ یک نفر بخاطر سنت های نادرست در مراسم عروسی بسیار خبر ساز شد. یا بارها شاهد تصادفات در سطح خیابان ها از طریق راه اندازی کورس با ماشین عروس یا برگزرای کاروان های عروسی بوده ایم که حوادث تلخی را رقم زده اند.

هرچند مقامات قضایی کشور برای مقابله با برخی از این فرهنگ های نادرست مجازات کیفری در نظر گرفته اند اما فرهنگ غلط و سنت نادرست در مجالس عروسی یک معضل فرهنگی بزرگ به حساب می آید که امید است با آموزش‎های کاربردی و فرهنگسازی دیگر شاهد وقوع اتفاقات ناگواری از این دست نباشیم.

باید یاد بگیریم هر آداب و رسومی که از گذشتگانمان به ما رسیده است لزوما قابل اجرا نبوده و باید بستر فرهنگی متاسبی برای مقابله با این نوع آداب نادرست فراهم شود.

کارناوال مرگ در مراسم عروسی

جدید ترین مطالب سایت