فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نخستین زمزمه های تغییر اروپا/ تنش میان یونان و اتحادیه کلید خورد

در حالی که فقط سه روز از انتخابات عمومی یونان و پیروزی احزاب چپگرا می گذرد اختلاف این کشور با اتحادیه اروپا نمایان شد. دولت جدید یونان که دیروز سوگند یاد کرد مخالفت و نارضایتی خود از بیانیه اتحادیه اروپا را در مورد درگیری های اوکراین اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، الکسیس سیپراس نخست وزیر جدید یونان در گفتگو با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا مخالفت خود را با بیانیه این اتحادیه در قبال روسیه اعلام کرد.  وزیر امور خارجه یونان هم با اعلام نارضایتی از این بیانیه گفت : این بیانیه نشان دهنده سیاست آتن نیست و این مساله را در اجلاس وزیران خارجه کشورهای اتحادیه اروپا که پنجشنبه برگزار می شود مطرح خواهد کرد.

نخستین زمزمه های تغییر اروپا/ تنش میان یونان و اتحادیه کلید خورد

اعضای رده بالای حزب چپ گرای ائتلافی یونان( سی ریزا) قبل از برگزاری انتخابات عمومی برای تعیین نمایندگان پارلمان و نخست وزیر این کشور، بارها اعلام کرده بودند که چناچه این حزب قدرت را بدست گیرد، سیاست خارجه مستقلی با توجه به منافع ملی اتخاذ خواهد کرد و راه توسعه روابط با کشور های جهان را در پیش می گیرد.

انتخابات عمومی یونان روز یکشنبه برگزارشد که در جریان آن حزب چپگرای 'سیریزا' به پیروزی رسید.

به نظر می رسد که مردم یونان در این انتخابات به سیاست های ریاضت اقتصادی که چهار میلیون نفر یا حدود یک چهارم جمعیت کشور را در معرض فقر قرار داده است، 'نه' گفته اند. این در حالیست که نتیجه این انتخابات نگرانی اتحادیه اروپا را درباره افزایش بی ثباتی اقتصادی در سراسر این قاره سبب شود.احزاب چپگرا مخالف سیاست های دیکته شده از خارج به یونان از جمله ریاضت اقتصادی هستند. دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در واکنش به پیروزی حزب چپ گرای 'سیریزا' در انتخابات یونان گفت: انتخابات یونان سبب افزایش بی ثباتی در سراسر اروپا می شود.

نخستین زمزمه های تغییر اروپا/ تنش میان یونان و اتحادیه کلید خورد

جدید ترین مطالب سایت