فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ویژگی موشک های کورنت حزب الله

این موشک ها از نوع کورنت ای.ام ساخت روسیه که در اختیار حزب الله قرار گرفت تغییر قابل توجه در توازن قوا در رویارویی زمینی با رژیم صهیونیستی ایجاد کرد و یکی از سلاح های پیشرفته ای است که سیدحسن نصرالله در سخنرانی اخیرش به آن اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسان شبکه خبر ، موشک های هدایت شونده که حزب الله در هدف قرار دادن کاروان خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی به کار برد عاملی اساسی در موفقیت این عملیات محسوب می شوند.

کارشناسان نظامی روس گفتند آنچه این موشک را از نسل قبلی آن که حزب الله در جنگ سال 2006 به کار برد متمایز می کند  این است که با این سامانه جدید می توان دو موشک را به طور همزمان شلیک کرد. همچنین نمونه جدید، دقیق تر و دوربردتر و استفاده از آن آسانتر است.

این موشک را به شکلی موثر می توان از فاصله 150 متری تا حدود ده کیلومتری به سوی هدف شلیک کرد به همین علت مهاجمان می توانند موشک را شلیک کنند و به موقع از منطقه خارج شوند. با وجود چنین سلاحی هیچ نیازی به ریسک کردن و نزدیک شدن به هدف نیست.

سامانه شلیک این موشک، اتوماتیک است و با اشعه لیزر نسل سوم هدایت می شود. به این ترتیب که موشک به طور اتوماتیک هدف را دنبال می کند و پیش از آن که اشعه لیزر حتی با تجهیزات هشدار دهنده لیزر کشف شود هدف را منهدم می کند.

با سامانه جدید می توان دو هدف را به طور همزمان منهدم کرد. این موشک می تواند زره پوش هایی با ضخامت 13 سانتیمتر را بشکافد و هفت کیلوگرم ماده منفجره بسیار قوی دارد.

این سامانه همچنین مقاومت زیادی در برابر تجهیزات ایجاد پارازیت و جنگ الکترونیکی نشان می دهد و هیچ تلاشی برای منحرف کردن یا از کار انداختن موشک با امواج الکترونیکی یا دود، بر عملکرد آن تاثیر ندارد.

به گفته این کارشناسان، سرعت حرکت این موشک بیش از سرعت صوت است که به این ترتیب زمان رسیدن آن به هدف را از لحظه شلیک کوتاه می کند و در ثانی سرعت بالای موشک موجب می شود قدرت نفوذ آن به ویژه درخصوص زرهپوش ها و سنگرها افزایش یابد.

ویژگی موشک های کورنت حزب الله

جدید ترین مطالب سایت