لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شباهت های باورنکردنی زنان و مردان!

    طبق باورهای رایج، مردها بسیار به ورزش علاقمند بوده و احساساتشان را بیان نمی کنند، در حالیکه زن ها عصبی و بوده و به غیبت کردن و خرید علاقمندند. اما پژوهش جدید دانشمندان آمریکایی حاکی...        

 طبق باورهای رایج، مردها بسیار به ورزش علاقمند بوده و احساساتشان را بیان نمی کنند، در حالیکه زن ها عصبی و بوده و به غیبت کردن و خرید علاقمندند. اما پژوهش جدید دانشمندان آمریکایی حاکی از آن است که در واقع زن و مرد بسیار شبیه هم هستند.

دانشمندان دانشگاه ایالتی آیوا مدعی هستند که این اختلاف فرضی در اثر گرایش  به تمرکز بر چند تفاوت افراطی به جای چندین شباهت ایجاد شده است.

این نتیجه گیری با بررسی 100 ویژگی شخصیتی گزارش شده در بررسی های متفاوت بدست آمد که در کل بر روی 12 میلیون نفر انجام شده بودند.

پژوهش محققان نشان داد که حدود 80 درصد همپوشانی بین زنان و مردان برای بیش از 75 درصد ویژگیهای روانشناسانه بررسی شده از جمله ریسک پذیری، استرس و اصول اخلاقی وجود دارد.

به گفته محققان، این یافته ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده زیرا نشان می دهد زنان و مردان در بیشتر ویژگی های روانی نسبتا مشابه هم هستند. این امر صرف نظر از بررسی در حوزه شناختی، مانند هوش یا حوزه شخصیت اجتماعی، مانند صفات شخصیتی و یا در رفاه، مانند رضایت از زندگی بود.

شباهت ها نیز بدون توجه به سن و در طول زمان بررسی شده بودند.

دانشمندان همچنین برخی ویژگی ها را شناسایی کردند که شکاف چشمگیری بین زنان و مردان ایجاد می کردند. برای مثال، مردها تهاجمی تر و مردانه هستند، در حالیکه زنان به همسالان خود نزدیکتر بوده و حساسیت بیشتری نسبت به درد دارند.

نتایج کلی این پژوهش با تصور عمومی مردم متناقض است که محققان دلیل آن را، افراطی کردن تفاوت ها می دانند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت