لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افراد قابل اعتماد برای ازدواج کدامند؟

 سیما فردوسی در گفت وگو با فارس مطرح کردافراد قابل اعتماد برای ازدواج کدامند؟/ چه کنیم تا بعد از ازدواج تکراری نشویم؟

سیما فردوسی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان درباره ویژگی های قابل قبول افراد برای ازدواج اظهارداشت: وقتی انسان به بیماری روانی مبتلا می شود بخش یا بخش هایی از شخصیت  او دچار مشکل می شود. این بخش ها شامل؛ کلام، تفکر، هیجان و رفتار است که نشان می دهد فرد عادی نیست و مشکلاتی به لحاظ روانی دارد.

خبرگزاری فارس: افراد قابل اعتماد برای ازدواج کدامند؟/ چه کنیم تا بعد از ازدواج تکراری نشویم

وی افزود:  برخی بیماری های روانی؛ شدید، برخی متوسط و برخی ضعیف هستند. فردی که خودمدیریتی را از دست داده و نمی تواند تصمیم بگیرد، مورد مناسبی برای ازدواج نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به سوءظن و بدگمانی به عنوان ویژگی که فرد را در گروه اختلالات روانی شدید قرار می دهد، گفت: این افراد قبل از ازدواج ابتدا باید درمان شوند، سپس برای ازدواج اقدام کنند. سوء ظن و بدگمانی ویژگی افرادی است که در زمره مبتلایان به اختلالات روانی شدید قرار می گیرند و اگر این افراد پیش از درمان ازدواج کنند، مشکلات عدیده ای را برای خود و دیگران به وجود می آورند.

بهره هوشی دیگر عاملی است که این متخصص حوزه بهداشت روان به آن اشاره کرد و افزود: وقتی فرد از نظر بهره هوشی پائین باشد، درک صحیح از مطالب نخواهد داشت. این همان هوش شناختی است که موجب شناخت صحیح از امور و وقایع می شود. همچنین هوش هیجانی پائین موجب می شود تا فرد قدرت درک احساسات دیگران راانداشته باشد و در زندگی مشترک به مشکل مواجه شود.

این مشاور خانواده با بیان اختلالات شخصیت در اختلافات زناشویی اظهار داشت:  برخی افراد هستند که در زمینه ای خاص مشکل ندارند بلکه در ویژگی های شخصیت خود دچار مشکل هستند. این افراد به صورت ناهنجار بار آمده اند و نمی پذیرند که مشکل دارند.

فردوسی گفت: افرادی که مشکلات روانی و اجتماعی دارند، همچنین برخی افراد که تاریخچه زندگی نابسامانی دارند، افراد قابل اعتمادی برای ازدواج نیستند. این افراد فجایع زیادی در دوران کودکی شان اتفاق افتاده است و دچار تنش هستند.

وی با اشاره به لازمه عشق قبل از ازدواج تصریح کرد:  لازم نیست افراد از همان ابتدا عاشق هم باشند، بلکه این عشق به مرور به وجود می آید. زوجین باید قبل از ازدواج دوران شناخت را بگذرانند و این مهم با یکی دو جلسه ایجاد نمی شود، بهتر است طرفین قبل از ازدواج به مشاوران معتمد و حرفه ای مراجعه کنند و با انجام مشاوره و تست های شخصیت زوایای فکری و رفتاری خود را بشناسند.

وی در پاسخ به پرسش یکی دیگر از شهروندان درباره اینکه چه کنیم تا پس از ازدواج مودت بین مان بیشتر شود و علاقه مان از بین نرود اظهار داشت: افراد نباید فکر کنند که ازدواج پایان کار است، باید به مؤلفه هایی مانند احترام متقابل و حفظ شخصیت و حرمت یکدیگر اهمیت دهند.

وی افزود: بی اعتنایی نسبت به یکدیگر و خطاب کردن همدیگر با الفاظ نادرست به ویژه در جمع می تواند مودت را کم رنگ کند.

این متخصص حوزه بهداشت و روان، ادامه داد: تمام کارهایی که موجب استحکام زندگی می شود باید انجام شود،  مثلا زوجین سعی کنند نکات مثبت و ویژگی های خوب یکدیگر را بیان کنند و یکدیگر را با دیگران مقایسه نکنند تا فضا برای رشد آنها فراهم شود. متاسفانه برخی زوجین عادت دارند ارزیابی مقایسه ای بین خود و دیگران انجام  دهند، مثلا زن، شوهر خود را با مردانی که در چند موقعیت موفق تر هستند، مقایسه می کند این مسئله می تواند موجب تضعیف روحیه و کاهش اقتدار مرد شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به این پرسش که آیا بددهنی و به کار بردن الفاظ زشت که از سوی برخی دختران و پسران در زمان آشنایی پیش از ازدواج به کار برده می شود، بعد از ازدواج نیز تکرار شود، گفت:  صددرصد تکرار خواهد شد، افراد خودشان را در دوران آشنایی ارائه می دهند و طرز بیان نشان دهنده شخصیت افراد است. زوجین قبل از ازدواج افراد باید برای شکل گیری نگرش مثبت نسبت به یکدیگر تلاش کنند و در صورتی که این اتفاق نیفتد، بعد از ازدواج نیز به وجود نمی آید.

وی افزود: رعایت حجاب کلام یکی از مؤلفه هایی است که زوجین باید آن را لحاظ کنند. نوع صحبت کردن نشانه تربیت خانوادگی افراد است و به کار بردن الفاظ نادرست نشان می دهد که فرد موردنظر مورد مناسبی برای ازدواج و تشکیل خانواده نیست.

این مشاور خانواده خاطرنشان کرد: تمام زوجین قبل از ازدواج باید با مشاور خانواده مشورت کنند و نکاتی را که به عنوان مهارت های زندگی و ملاک های انتخاب همسر به آنها آموزش داده می شود، در تشکیل خانواده لحاظ کنند تا زندگی شیرینی داشته باشند.

 

جدید ترین مطالب سایت