لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت طلا افزایش یافت

طلا پس از پشت سرگذاشتن بزرگترین رشد ماهانه در سه سال گذشته و در شرایطی که دورنمای ضعیف اقتصاد جهانی جذابیت این فلز زرد به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرده است، نخستین روز فعالیت بازارهای جهانی را صعودی آغاز کرد.

خبرگزاری ایسنا:  طلا پس از پشت سرگذاشتن بزرگترین رشد ماهانه در سه سال گذشته و در شرایطی که دورنمای ضعیف اقتصاد جهانی جذابیت این فلز زرد به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرده است، نخستین روز فعالیت بازارهای جهانی را صعودی آغاز کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات دوشنبه بازار سنگاپور 1280 دلار معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل 0.1 درصد رشد کرد و به 1280 دلار رسید.

طلا پنج شنبه گذشته در پی واکنش سرمایه گذاران به بیانیه نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا که تصمیم این بانک برای افزایش نرخ های بهره را مورد تاکید قرار داد و در نتیجه آن تقاضا برای این فلز ارزشمند ضعیف شد، 31.30 دلار یا 2.4 درصد کاهش یافته بود که بزرگترین کاهش یک روزه در 13 ماه گذشته بود اما روز جمعه پس از انتشار آمار کمتر از حد مطلوب تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه چهارم سال گذشته، 23.90 دلار یا 1.9 درصد افزایش یافت و به 1278 دلار رسید.

این فلز ارزشمند در ژانویه 8.4 درصد رشد قیمت داشت که بزرگترین رشد از ژانویه سال 2012 بود.

جیمز بولارد، رییس بانک فدرال رزرو سنت لوییس 30 ژانویه اظهار کرد سرمایه گذارانی که انتظار دارند بانک مرکزی افزایش نرخ های بهره را فراتر از نیمه سال به تاخیر بیاندازد در اشتباه هستند. سیاستگذاران پولی آمریکا در بیانیه نشست هفته گذشته خود به توسعه اقتصادی قوی اشاره کردند که بانک مرکزی را در مسیر افزایش نرخ های بهره قرار داده است. نرخ های بهره بالاتر به جذابیت دارایی های بدون بازده مانند طلا لطمه می زند و در عوض ارزش دلار را تقویت می کند.

معامله گران معتقدند طلا در کوتاه مدت به دلیل نگرانی ها نسبت به بی ثباتی اروپا با وجود قوی ماندن ارزش دلار، در برابر کاهش ایستادگی خواهد کرد اینهمه این انتظار که بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی اقدام به افزایش نرخ های بهره خواهد کرد یک نگرانی بلندمدت برای علاقمندان به سرمایه گذاری در طلا باقی می ماند.

طبق نظرسنجی اخیر رویترز، قیمت طلا در سال 2015 با مهیا شدن بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ های بهره برای سومین سال متوالی نزول خواهد کرد اما در میان مدت به دلیل تقاضای خرید مصرف کنندگان چینی در آستانه سال نوی چینی، بعید است که قیمت طلا به پایین 1250 دلار سقوط کند.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.5 درصد کاهش یافت و به 17.1645 دلار رسید. قیمت این فلز در ژانویه 9.8 درصد رشد کرد که بزرگترین افزایش ماهانه از ژوئن سال گذشته بود.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.5 درصد کاهش یافت و به 1235 دلار رسید. قیمت این فلز در ژانویه برای دومین ماه صعود کرد.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.3 درصد صعود کرد و به 774 دلار رسید. این فلز در ژانویه نخستین کاهش ماهانه متوالی در یک سال گذشته را تجربه کرد.

قیمت طلا افزایش یافت

جدید ترین مطالب سایت