لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بازتاب جهانی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر ایران

  در پی پرتاب ماهواره فجر به فضا و قرار گرفتن در مدار زمین، رسانه های جهان با انتشار عکس هایی از این ماهواره، پرتاب آن را «موفقیت آمیز» خواندند.      

پرتاب ماهواره ایرانی «فجر» به فضا با اتکا به توانمندی متخصصان ایرانی در رسانه های خبری به عنوان یک سوژه مهم، بازتاب گسترده داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مطبوعات و رسانه های مختلف جهان با انتشار گزارش های درباره در مدار زمین قرار گرفتن ماهواره «فجر» به فضا به طور وسیعی موفقیت  آمیز بودن این طرح  و همچنین سخنان رئیس جمهوری کشورمان پس از پرتاب این ماهواره را پوشش دادند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر را پوشش داد و قرار گرفتن آن در مدار زمین را موفقیتی بزرگ در عرصه دانش فضایی ایران توصیف کرد.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود تاکید کرد: ماهواره جدید ایران به طور کامل در داخل ایران ساخته شده است. پایگاه خبری اسپوتنیک روسیه نیز ضمن پوشش اخبار مربوط به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر اعلام کرد این ماهواره با وجود تحریم های خارجی علیه ایران در این کشور ساخته شده است.

خبرگزاری شینهوای  چین نیز در گزارشی اعلام کرد، ایران چهارمین ماهواره به طور کامل بومی و ساخته دست متخصصان داخلی خود را با موفقیت در مدار زمین قرار داد.

اخبار پرتاب ماهواره فجر در رسانه های دیگر بین المللی مهم جهان از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس و پایگاههای خبری نیز پوشش داده شد.

روزنامه ها و رسانه‎های جهان عرب هم پرتاب ماهواره ایرانی فجر در زمینه های علمی را موفقیت آمیز برشمردند.

بسیاری از رسانه های عرب زبان از جمله «السومریه نیوز،روسیاالیوم، اذاعه النور، نجوم مصر، المصریون، الرای، المنار، ایلاف، الحدث، العربیه، سلاب نیوز، العهد، العرب، عرب۴۸، سوئز اینفو، المیادین، التحریر و...» در حجم وسیعی خبر فرستادن چهارمین ماهواره ایرانی به فضا را منتشر و بر ساخته شدن آن به دست متخصصان و مهندسان ایرانی تاکید کردند.

برخی  شبکه های تلویزیونی جهان نیز ضمن انتشار فیلم پرتاب این ماهواره، چندین کارشناس و تحلیلگر برای تفسیر و تحلیل آن دعوت کردند.

در همین ارتباط، شبکه تلویزیونی ای  پی  تی  ان گزارش داد: این ماهواره همزمان با سی و ششمین سالگرد انقلاب ایران در حالی پرتاب می شود که مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ بر سر برنامه هسته ای تهران ادامه دارد.

یکی از کارشناسان این شبکه خبری در تحلیل خود از پرتاب چهارمین ماهواره ایرانی اعلام کرد که ناظران بین المللی نگرانند برنامه فضایی ایران به این کشور در طراحی و ساخت موشک هایی با قابلیت حمل سلاح های اتمی کمک کند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی به نقل از رسانه های ایران خبر پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر توسط ایران به مدار زمین را پوشش داد.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود عنوان کرد: ایران اعلام کرد که یک ماهواره جدید به مدار زمین پرتاب کرده است. این چهارمین بار است که ایران ماهواره به فضا می فرستد.

شبکه خبری الجزیره هم در گزارشی به مشخصات فنی این ماهواره پرداخت ولی در انتها، بدون اشاره به تفاوت پررنگ ماهواره های غیرنظامی و موشک های نظامی، بحث پرتاب «فجر» را زنگ خطری برای جامعه جهانی دانست و گفت که «ارتقای تکنولوژی تهران می تواند مقاصد نظامی داشته باشد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارشی کوتاه از پرتاب ماهواره فجر منتشر کرده که البته بیشترین حجم همین گزارش کوتاه، پرتاب ماهواره «فجر» را به مذاکرات ایران و 1+5 و ساخت موشک های قابل حمل کلاهک های هسته ای ارتباط داد و نوشت: «غرب نگران است که ایران اورانیوم را تا غلظت لازم برای ساخت بمب اتمی، غنی سازی کند».

متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع ایران به عنوان نخستین سازمان پرتاب کننده ماهواره در جهان اسلام و شرکت صنایع الکترونیک ایران به عنوان اولین سازنده ماهواره در کشور، امروز(دوشنبه) موفق شدند با شعار الله اکبر و رمز مبارک «یا محمد رسول الله» و با فرمان رئیس جمهور  چهارمین ماهواره بومی جمهوری اسلامی ایران را با نام  «فجر» به فضا پرتاب و در مدار زمین قرار دهند.

بازتاب جهانی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره فجر ایران

جدید ترین مطالب سایت