لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آمریکا در انتقال قدرت در اوکراین نقش داشت/ درگیری نظامی آمریکا و روسیه عاقلانه نیست

رئیس  جمهور آمریکا، به نقش کشورش در انتقال قدرت در اوکراین که به بروز بحران کنونی در این کشور منجر شده است، اذعان کرد. «معاون وزیر امور خارجه آمریکا: واشنگتن در دو دهه گذشته، حدود پنج میلیارد دلار برای «گسترش و ترویج دموکراسی در اوکراین» هزینه کرده.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باراک اوباما، در مصاحبه با شبکه «سی  ان  ان»، درباره اوضاع اوکراین گفت: «ما در توافق انتقال قدرت در اوکراین نقش داشتیم»، زیرا ولادیمیر پوتین ، رئیس  جمهور روسیه، «نیز چنین تصمیمی در قبال کریمه و اوکراین گرفت.»

رئیس  جمهور آمریکا همچنین ضمن رد احتمال هرگونه درگیری نظامی با روسیه افزود: «عاقلانه نیست آمریکا یا جهان شاهد یک درگیری نظامی واقعی میان آمریکا و روسیه باشد.»

 با این حال، اوباما تاکید کرد واشنگتن بر اعمال فشار خود بر مسکو و تقویت کشورهای عضو ناتو در همسایگی اوکراین ادامه خواهد داد.

اوباما گفت: «آنچه اکنون صورت می  دهیم، تقویت آن دسته از کشورهای عضو ناتوست که هم مرز اوکراین هستند.»

وی تصریح کرد: «این مرزی است که نمی توان از آن عبور کرد، زیرا درغیر این صورت مجبور می  شویم برای محافظت از هم پیمانان خود، اقدام نظامی کنیم.»

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا به تازگی از کنگره خواسته است یک میلیارد دلار اعتبار برای صرف هزینه  های جانبی با هدف تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان و کشورهای همسایه آن اختصاص دهد.

در همین حال، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا، گفت: واشنگتن ظرف دو دهه گذشته، حدود پنج میلیارد دلار از بابت آنچه وی، «گسترش و ترویج دموکراسی در اوکراین» خواند، هزینه کرده است.

مناطق عمدتا روس زبان دونتسک و لوهانسک در شرق وکراین در پی آغاز عملیات نظامی کی یف در آوریل 2014 برای سرکوب اعتراض های حامیان روسیه، صحنه درگیری  های مرگبار میان استقلال طلبان حامی مسکو و ارتش اوکراین بوده است.

درگیری  ها پس از آن تشدید شد که ساکنان دو منطقه آشوب  زده دونتسک و لوهانسک در ماه می، همه  پرسی محلی برگزار کردند و قاطعانه به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رای دادند.

آمریکا در انتقال قدرت در اوکراین نقش داشت/ درگیری نظامی آمریکا و روسیه عاقلانه نیست

جدید ترین مطالب سایت