فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نابینایان می توانند فیلم و سریال ها را ببینند!

صدرالدین شجره درباره ی توقف پخش برنامه  «رادیو فیلم» از رادیو نمایش گفت: به نظرم پخش چنین برنامه هایی برای رادیو کار بی حاصلی بود.

وجود چنین برنامه ای اصلا مناسب رادیو نبود و نیست؛ چراکه اگر این برنامه ویژه ی نابینایان ساخته شده بود، باید گفت که نابینایان خودشان هم فیلم و سریال های تلویزیون را می بینند و وقتی با آن ها صحبت می شود هیچ وقت نمی گویند فلان فیلم یا سریال را شنیدیم، بلکه می گویند دیدیم. آنها تصاویر را واضح نمی بینند اما دور و نزدیکی صداها را کاملا تشخیص می دهند.

او تاکید کرد: در کل فضاسازی و خیال انگیزی در رادیو چیز دیگری است و پخش چنین برنامه هایی اصلا مناسب رادیو نیست.

وی با بیان اینکه رادیو نمایش دیگر تفاوتی با سایر شبکه های رادیویی ندارد، مطرح کرد: علاوه بر برنامه «رادیو فیلم» که پخش و تولید آن به تازگی از رادیو نمایش قطع شده است، چندین برنامه دیگر رادیویی نیز در این شبکه وجود دارد که به همین شکل پخش می شوند که به نظرم برای نمایش رادیو کارساز نیست. رادیو نمایش از همان ابتدا برای پخش نمایش به وجود آمد؛ این در حالی است که اکنون این شبکه رادیویی دیگر با سایر شبکه ها تفاوتی ندارد و همان نمایش هایی را که شبکه های دیگر پخش می کنند، رادیو نمایش هم پخش می کند.

شجره سپس یادآور شد: ما در حال حاضر تولید خاصی برای رادیو نمایش نداریم؛ به اعتقاد من اگر هزینه رادیو نمایش به تولید نمایش ها اختصاص داده شود، هم برای همکاران نمایش رادیویی می تواند مفید باشد و هم به جهت کیفی می تواند ارزش کارها را بالاتر ببرد.

این پیشکسوت رادیو در ادامه صبحت هایش درباره مدیریت جدید رادیو نمایش گفت: امیدوارم مدیریت این شبکه رادیویی از این پس عملکرد بهتری در این شبکه داشته باشد. محمدرضا قربانی - مدیر جدید رادیو نمایش - تحصیلکرده این رشته است و این پدیده را می شناسد. شخصا خیلی امیدوارم که اتفاقات خوبی برای نمایش رادیویی بیفتد.

صدرالدین شجره در پایان گفت وگوی خود  درباره ی جدیدترین کارهای تلویزیونی و رادیویی اش اعلام کرد: همچنان در سریال «معمای شاه» محمدرضا ورزی بازی دارم. در این مجموعه تاریخی نقش «تیمسار قره باغی» را ایفا می کنم. علاوه بر «معمای شاه» چندین پیشنهاد دیگر هم برای بازی در تلویزیون داشتم که در زمینه متن و رقم مالی به توافق نرسیدیم. برای رادیو نیز اکنون برنامه «تبار موسیقی» را دارم که تاکنون 20 قسمت از آن را ضبط کردیم و مابقی آن را هفته آینده ضبط می کنیم. پخش این برنامه مدتی است از شبکه رادیویی فرهنگ آغاز شده است. «تبار موسیقی» یک برنامه تخصصی درباره سرگذشت موسیقی دانان از دوره قاجار تا به حال است.

محمدرضا قربانی - مدیر مرکز هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش - به تازگی اعلام کرد که با توجه به ماهیت غیرشنیداری و بصری فیلم ها و سریال های تلویزیونی و عدم برقراری ارتباط موثر مخاطب رادیو با حوزه ی بصری، پخش هرگونه فیلم و سریال تلویزیونی از رادیو نمایش متوقف شد که پیرو این تصمیم، پخش برنامه «رادیو فیلم» از رادیو نمایش قطع شد.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت