لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فغانی و جام ملتها/ ۵ میلیارد هزینه استقلال برای ۲۸ بازی/بررسی دوپینگ عبدالزهرا

در برنامه این هفته «۹۰»: فغانی: حضورم در فینال جام ملت ها هدیه نبود؛ پولادی شیطنت کرد/ فسخ قرارداد عبدالزهرا ابهام دارد. سند تراکتوری  ها نشان می  دهد ۱۸ شهریور قرارداد را فسخ کرده است/ آبی  های پایتخت، برای ۸ بازیکن و ۲۸ بازی، ۵ میلیارد داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از «فارس»، «برنامه 90» دوشنبه شب (13 بهمن 1393) پس از تعطیلی 50 روزه لیگ، روی آنتن رفت و پس از مدت  ها به بررسی رقابت  های لیگ برتر فوتبال در هفته هجدهم پرداخت.

در ابتدای این برنامه، عادل فردوسی  پور، از کوتاهی این برنامه و اختصاص دادن زمانی در حدود 100 دقیقه خبر داد و به نوعی، اعتراض خود را به این موضوع نشان داد.

سوال پیامکی این برنامه، به «انتخاب بهترین واکنش دروازه  بانان تا هفته هجدهم لیگ برتر» اختصاص داشت که مخاطبان 6 گزینه (علیرضا بیرانوند، مهدی رحمتی، محسن فروزان، پرویز کریمی، حامد لک و سوشا مکانی) را پیش  رو داشتند.

با توجه به وقت کم برنامه این هفته 90، آمار شرکت کنندگان و رای مخاطبان به طور کامل در انتهای برنامه پخش نشد.

میهمان این برنامه 90، علیرضا فغانی، داور شایسته کشورمان، بود که موفق شده بود دیدار نهایی جام ملت  های آسیا را میان استرالیا و کره  جنوبی قضاوت کند.

* حضورم در فینال جام ملت ها هدیه نبود، پولادی شیطنت کرد

فغانی و جام ملتها/ ۵ میلیارد هزینه استقلال برای ۲۸ بازی/بررسی دوپینگ عبدالزهرا

فغانی در ابتدای صحبت  های خود گفت: خیلی خوشحالم که توانستم نماینده شایسته کشورم در رقابت  های جام ملت  ها باشم و به نوعی توانستیم از حیثیت داوران ایرانی دفاع کنیم.

وی درباره اینکه عملکرد داور استرالیایی باعث شد به نوعی بخت شما برای حضور در فینال بیشتر شود، گفت: یکی از شرایطی که داوران می توانند در دیدار پایانی قضاوت کنند، این است که تیم  کشورشان در فینال حضور نداشته باشد. البته عملکرد خودشان هم در انتخاب، تاثیر زیادی دارد و خدا را شکر که شرایط به نفع ما شد؛ البته من دوست داشتم تیم ملی به دیدار پایانی صعود کند و افتخارش برای تمام ایرانی  ها باشد.

فغانی افزود: هدف ما هم این بود که اگر یک یا دو بازی به ما بدهند عملکرد خوبی داشته باشیم تا امکان حضورمان در جام جهانی 2018 هم فراهم شود؛ قطعاً بازی فینال، برای ما هدیه نبود.

داور بین المللی کشورمان درباره اخراج پولادی هم گفت: شیطنت او باعث شد تا داور مجاب شود که به وی کارت زرد دوم را نشان دهد.

* پس از صحبت با علیرضا فغانی، عادل فردوسی پور درباره نحوه سیدبندی تیم  های حاضر در آسیا برای حضور در جام جهانی 2018 مطالبی را به صورت تصویری بیان کرد.

*ایران و استرالیا در مقدماتی جام جهانی هم گروه نمی  شوند

فردوسی  پور با اشاره به قهرمانی استرالیا در جام ملت ها عنوان کرد که این تیم قطعاً از سید دو به سید یک خواهد آمد و احتمالاً تیم  هایی نظیر قطر یا عمان از سید یک به سید دو تنزل خواهند داشت.

وی گفت، سیدبندی تازه، بر اساس اعلام رده  بندی فیفا در ماه آینده خواهد بود و بر این اساس، به احتمال بسیار زیاد، ایران هم گروه استرالیا نخواهد شد.

در ادامه برنامه همچنین «آیتم 90 درجه»، و گزارشی از حواشی دیدار ذوب آهن و پرسپولیس پخش شد.

همچنین مجری برنامه نود به فسخ قرارداد «هلمکه»، بازیکن دورگه استقلالی  ها اشاره کرد و این موضوع باعث شد تا خریدهای بازیکنان خارجی توسط باشگاه استقلال مورد بررسی قرار گیرد و به این موضوع اشاره شد که آبی  های پایتخت، برای 8 بازیکن خود که در مجموع 28 بازی برای این تیم انجام داد ه  اند، (یک میلیون و 518 هزار دلار)، مبلغی حدود 5 میلیارد تومان هزینه کرده اند.

در ادامه برنامه، گزارشی از حواشی دیدار تیم  های فوتبال استقلال و سپاهان، و تحلیل فنی آن بازی پخش شد و به نوعی، از عملکرد بازیکنان و سرمربی استقلال قدردانی شد.

در انتهای برنامه، مجری نود به اتفاقات مربوط به دوپینگ علاء عبدالزهرا اشاره  کرد و بر این اساس، با احمدرضا براتی، کارشناس حقوقی فوتبال، دکتر طباطبایی، قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، و دکتر هاشمیان، رئیس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، تلفنی گفتگو کرد.

براتی در ابتدای صحبت  های خود گفت: «نادو» (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) درباره دوپینگ این بازیکن به فیفا خبری نداده و فیفا نیز اظهار می دارد از طریق وادا از این مسئله آگاه شده است.

براتی تاکید کرد: فسخ قرارداد عبدالزهرا ابهام دارد. تراکتوری  ها سندی منتشر کرده اند که نشان می  دهد او 18 شهریور قراردادش را فسخ کرده و خود بازیکن گفته من 19 شهریور قرارداد را فسخ کرده  ام و 20 شهریور ایران را از فرودگاه امام خمینی ترک کرده  ام. همزمانی تاریخ فسخ قرارداد با مشخص شدن نتیجه دوپینگ و خروج از ایران عجیب است. نادوی ایران در تاریخ 26 شهریور، به فیفا نامه زده است؛ چرا نادوی ایران در تاریخ 19 تا 26 شهریور نامه  نگاری نکرده است؟

براتی افزود: می خواستند افکار عمومی را بازی بدهند و بگویند ما در فوتبال آسیا، کرسی نداریم و این باعث شده رای را به ضرر ایران بدهند. حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا هم درست بود.

دکتر طباطبایی، قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و درباره این مسئله گفت: ما به عنوان نادو، به وظایف خود عمل کرده  ایم و مشکلی در این باره نداشته  ایم و فیفا قوانین بین المللی را رعایت نکرده است.

دکتر احمد هاشمیان، رئیس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: هر نهادی که درباره نمونه گیری اقدام کرده است، می بایست اطلاع رسانی آن را نیز عهده دار باشد و رای صادر کند که وادا متاسفانه این کار را نکرد.

فغانی و جام ملتها/ ۵ میلیارد هزینه استقلال برای ۲۸ بازی/بررسی دوپینگ عبدالزهرا

جدید ترین مطالب سایت