فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رد ادعای رژیم صهیونیستی درباره تلاش ایران برای آزمایش موشک قاره پیما

پایگاه تحلیلی دفاعی «آی اچ اس جینز» انگلیس در گزارشی با بررسی تصویر ماهواره  ای منتشرشده رسانه ‎های صهیونیستی و ادعاها درباره تلاش ایران برای آزمایش موشک بالستیک، این ادعاها را رد کرد.

پایگاه تحلیلی دفاعی انگلیسی اعلام کرد: ادعاها درباره تلاش ایران برای آزمایش موشک بالستیک نادرست است

باوجود ادعاها و جنجال رسانه های صهیونیستی درباره آمادگی ایران برای پرتاب و شلیک موشک های بالستیک قاره پیما که با انتشار تصویر ماهواره ای هم همراه شد، پایگاه تخصصی مسائل دفاعی و نظامی در انگلیس این ادعاها را رد کرد.

اوایل بهمن بود که شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی رصد ماهواره ای جدید از موشک های برد بلند ایران شد که قادر است فراتر از اروپا پرواز کند.

بر اساس این گزارش که با انتشار تصویری ماهواره ای همراه شد،  ادعا شده بود که ایران موشکی 27 متری ساخته که قادر به حمل کلاهک های جنگی است و در نزدیکی تهران و در سکو های پرتاب قرار گرفته است.

پایگاه تحلیلی دفاعی «آی اچ اس جینز» با بررسی تصویر منتشرشده رسانه های صهیونیستی، خبر ادعایی آنها را رد کرد.

در گزارش این پایگاه انگلیسی آمده است: «ادعاها در این باره که ایران در حال آمادگی برای آزمایش موشک بالستیک بین قاره ای است، بر اساس تحلیل نادرست از تصویر ماهواره ای است که تاسیسات جدید در مرکز فضایی (امام) خمینی استان سمنان را نشان می دهد».

در گزارش این پایگاه می خوانیم: «تاسیسات فوق برای چندین سال در حال ساخت بوده که هدف آن احتمالا به فضا پرتاب کردن ماهواره ها با استفاده از ماهواره بر سیمرغ بوده است. سازمان فضایی ایران ماه اکتبر سال 2014 اعلام کرد که درصدد فرستادن سه ماهواره به فضا با استفاده از ماهواره بر سیمرغ در سال شمسی 1394 که از 21 مارس شروع می شود، است».

در ادامه این گزارش آمده است: «در حالی که در تئوری، سیمرغ قادر به فرستادن اشیا و تجهیزات به فاصله های دوربرد است اما نمی تواند کلاهک های جنگی را در چنین فواصلی حمل کند. در تصویر ماهواره ای کانال دوم تلویزیون اسرائیل جرثقیل های متحرکی نشان داده شده که برای سر هم کردن و انباشتن ماهواره بر سیمرغ استفاده می شود و نیز یک برج مرکزی که پیش از پرتاب استفاده می شود اما هیچ راکتی دیده نمی شود».

این گزارش در حالی منتشر شده که در خبر ادعایی صهیونیست ها تصویری از یک سایت موشکی در نزدیکی تهران نمایش داده شده که بنابر ادعای رسانه فوق، غرب از 2 سال گذشته نسبت به وجود آن مطلع بوده است. شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده بود تاکنون چنین موشکی از سوی غرب رصد نشده بود.

رد ادعای رژیم صهیونیستی درباره تلاش ایران برای آزمایش موشک قاره پیما

جدید ترین مطالب سایت