لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

منع مردان از ازدواج مجدد، انکار قرآن است

معاون فرهنگی قوه  قضائیه با بیان این که هیچ قانونی نمی تواند به طور کلی آن چیزی را که شرع گفته است منع کند گفت: هیچ قانونی نمی تواند بگوید ازدواج دوم یا سوم ممنوع است زیرا اگر آن را انکار کند قرآن را انکار کرده.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام هادی صادقی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به عدم منع قانونی برای ازدواج مجدد مرد گفت: در قانون قدیم تعدد زوجات منع نشده بود چون شرع منع نکرده بود اما شرایطی برای آن گذاشته شده بود که در عقدنامه ها هم ذکر شده بود که اگر جایی بدون عذر و نیاز حساب شده ای یا بدون رضایت همسر اول مرد برای اختیار کردن همسر دیگری اقدام می کرد حق طلاق به زن داده می شد اما در قانون جدید سعی شده که این روند را کمی سختگیرانه تر کنند.

وی افزود: ولی هیچ قانونی نمی تواند به طور کلی آن چیزی را که شرع گفته است منع کند و نمی تواند بگوید که ازدواج دوم یا سوم ممنوع است زیرا اگر آن را انکار کند قرآن را انکار کرده چون ازدواج دوم و سوم در قرآن آمده است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه ادامه داد: اصل ازدواج مجدد مرد را کسی نباید انکار کند اما در مقام اجرا قرآن شرط عدالت را گذاشته است و برای احراز این عدالت قانون می تواند ورود کند.

صادقی در پاسخ به این سوال که آیا پس از ازدواج مجدد مرد نفقه همسر اول و فرزند آن از دوش مرد ساقط می شود یا خیر گفت: نفقه بچه و خانم اول به دوش مرد باقی  می ماند و هم در قانون قدیم و قانون جدید است و هم در شرع است و کسی نمی تواند منکرش شود. مگر اینکه خانم طلاق گرفته باشد و خودش پذیرفته باشد که مثلا در ازای حضانت بچه خودم نفقه اش را می دهم و این توافقی است.

وی گفت: هم قانونا و هم شرعا نفقه بچه تا زمانی که به سن تکلیف می رسد به دوش مرد است همچنان که نفقه زن تا زمانی که همسر آن مرد است به دوش مرد است حال چه یک همسر یا چه چند همسر داشته باشد.

منع مردان از ازدواج مجدد، انکار قرآن است

جدید ترین مطالب سایت