لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش وزارت راه به مخالفت بانک مرکزی با وام ۸۰ میلیونی مسکن

اگر پاسخ قطعی بانک مرکزی، مخالفت با درخواست وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش وام مسکن به ۸۰ میلیون تومان باشد ما به بانک مرکزی می گوییم:پیشنهاد شما برای حل این مشکل مردم چیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر پاسخ قطعی و نهایی بانک مرکزی، مخالفت با درخواست وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش وام فعلی مسکن به ۸۰ میلیون تومان باشد، ما به بانک مرکزی می گوییم: پیشنهاد شما برای مرتفع شدن این مشکل مردم چیست؟

 حامد مظاهریان درباره اظهارات سیدعلی اصغر میرمحمد  صادقی، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی مبنی بر مخالف با وام 80 میلیونی مسکن این بانک گفت: وام مسکن سطح تقاضای خریدار را افزایش می دهد و این سطح تقاضای بالا، تعیین  کننده قیمت مسکن در بازار است.

در همین زمینه و برای افزایش تقاضا افزایش سقف وام مسکن را تقاضا داده بودیم که افراد بتوانند دست کم  50 درصد قیمت مسکن را وام بگیرند، اما دیروز مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که این بانک با افزایش سقف وام مخالف است؛ هرچند که وی در آن مصاحبه گفته بود که نظر رئیس بانک مرکزی می تواند متفاوت باشد که نکته ظریفی است.

وی افزود: هفته های اخیر، رئیس بانک مرکزی گفته بود به  زودی طرح افزایش وام مسکن به 80 میلیون تومان را به شورای پول و اعتبار می فرستیم، بنابراین اعلام مخالفت، نظر کارشناسی آقای میرمحمدصادقی است و نظر نهایی بانک مرکزی نیست، زیرا ما درخواست خود را  مکتوب و رسمی به بانک مرکزی اعلام کردیم و آنها هم باید پاسخ خود را به همین شکل بدهند تا آن نظر به  عنوان نظر قطعی بانک مرکزی اعلام شود.

واکنش وزارت راه به مخالفت بانک مرکزی با وام ۸۰ میلیونی مسکن

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این که مبنای محاسباتی کارشناسان این وزارت این بود که متوسط  قیمت خانه در ایران دو و نیم میلیون تومان در هر متر مربع محاسبه شود، گفت، البته در تهران 4 تا چهار و نیم میلیون تومان است، ولی ما قیمت کشوری را مبنا قرار دادیم  بنابراین آپارتمان هشتاد متری را می توان در کشور با 200 میلیون تومان خریداری کرد.

حامد مظاهریان افزود: اگر فردی بتواند 20 میلیون تومان آورده داشته باشد و 80 میلیون تومان هم وام بگیرد با 100 میلیون تومان می تواند نیمی از هزینه خرید مسکن را تأمین کند. در کشورهای پیشرفته 80 تا 90 درصد قیمت مسکن و حتی برخی کشورها هم تا 110 درصد قیمت خانه را که شامل خرید لوازم منزل هم می شود، به مردم وام می دهند.

به گفته مظاهریان، شاخص ها و واقعیت های اقتصادی کشور ما گویای آن است که در ایران می توان حداکثر تا 50 درصد قیمت مسکن را وام پرداخت کرد که باز هم همین مقدار وام، کمک شایانی به خروج مسکن از رکود می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر پاسخ قطعی و نهایی بانک مرکزی مخالفت با درخواست وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش وام کنونی مسکن به 80 میلیون تومان باشد، ما به بانک مرکزی می گوییم: "پیشنهاد شما برای حل این مشکل مردم چیست؟" بانک مرکزی بگوید که فردی که حتی درآمد خوبی دارد، چگونه می تواند خانه  دار شود؟

مظاهریان با بیان این که وزارت راه و شهرسازی برای اقشار فرودست جامعه، طرح مسکن اجتماعی را دارد تأکید کرد: اما برای طبقه متوسط تحصیلکرده کشور، بانک مرکزی پاسخ دهد که چه پیشنهادی برای خانه  دار شدن آنها دارد؟

واکنش وزارت راه به مخالفت بانک مرکزی با وام ۸۰ میلیونی مسکن

جدید ترین مطالب سایت