فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وقتی ترکیه به گردشگران ایرانی یارانه میدهد

صنعت گردشگری برای کشور همسایه ما ترکیه مانند هوا برای تنفس مهم است .  

خبرآنلاین: فهمیدن این مهم برای دولتمردان ترکیه اعم از اسلام گرا و لاییک باعث شده است که این کشور در عرض کمتر از دو ده سال از مقصدی معمولی به یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شود.

ترکیه هنوز آمار گردشگری 2014 را منتشر نکرده است اما در سال 2013 این کشور پذیرای 39 میلیون گردشگر بوده است

جدول زیر نشان دهنده میزان گردشگر ورودی این کشور در 15 سال اخیر است.

وقتی ترکیه به گردشگران ایرانی یارانه میدهد

حمایت ترکیه از گردشگران ایرانی 

دولت ترکیه برای حمایت از صنعت گردشگری این کشور قدم تازه ای برداشته است. آنکارا قصد دارد بخشی از هزینه سوخت هواپیماهای حامل گردشگران ایرانی و روس به ترکیه را بر عهده بگیرد.

به گزارش دویچه وله ترکیه در سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری محبوب میان ایرانی ها و روس ها تبدیل شده است. اشتیاق شهروندان این دو کشور برای سپری کردن تعطیلات خود در ترکیه و درآمد بالای حاصل از این اشتیاق، از چشم دولت رجب طیب اردوغان پنهان نمانده و ترکیه برای تقویت هرچه بیشتر صنعت گردشگری خود تصمیم جدیدی را اتخاذ کرده است.

احمد داوداوغلو، نخست وزیر ترکیه روز سه شنبه (۳ فوریه/ ۱۴ بهمن) گفت، این کشور به مدت دو ماه ۶ هزار دلار از هزینه سوخت هواپیماهای حامل گردشگران ایرانی و روس را پرداخت خواهد کرد. به گفته وی پایین آمدن ارزش روبل روسیه و بیم ترکیه از کاهش شمار گردشگران روس عامل اصلی اتخاذ این تصمیم بوده است.

طبق آمار وزارت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴ میلیون و پانصد هزار گردشگر روس از این کشور دیدن کرده اند.

روس ها البته دومین گروه گردشگران خارجی بوده اند که در سال ۲۰۱۳ وارد ترکیه شده اند. مکان اول به گردشگران آلمانی اختصاص دارد. نزدیک به ۵ میلیون گردشگر آلمان در این سال به کشور ترکیه سفر کردند.

تلویزیون دولتی ترکیه سال گذشته اعلام کرد که مقصد اول گردشگران نوروزی ایران در تعطیلات سال ۱۳۹۳، ترکیه بوده است.

مسئولان گردشگری ترکیه گفته اند که سالانه آماده میزبانی از پنج میلیون گردشگر ایرانی هستند.

تعداد گردشگران ایرانی که در 2013 ودر دو ماه نخست 2014 به ترکیه سفر کردند نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، با 44 درصد افزایش ، رشد چشمگیری یافته است. طبق پیش بینی های انجام شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، این میزان رشد انتظار میرود که تا سال های بعد نیز ادامه داشته باشد

طبق همین گزارش تعداد گردشگران ایرانی که در سال 2013 از ترکیه دیدار کردند حدود 1.2 میلیون نفر بود اما انتظار می رود که این رقم در سال 2014 با 50 درصد رشد به بیش از 1.7 میلیون نفر رسیده باشد . کشور ترکیه از سال 2010 با تشدید تحریم های غرب برعلیه ایران نه تنها از واردات نفت ایران محروم شد بلکه بخش عظیمی از درآمد و گردشگران ایرانی را نیز از دست داد.

"باسران اویسوی" مدیر اتحادیه آژانس های مسافرتی ترکیه [TURSAB] درهمین زمینه پیش بینی کرده است که درصورت حذف تحریم ها شاهد آثار مثبت بیشترو افزایش جدی در تعداد گردشگران ورودی از بازار ایران به ترکیه خواهیم بود.

گفتنی است ترکیه هنوز آمار رسمی گردشگری در سال 2014 را منتشر نکرده است.

وقتی ترکیه به گردشگران ایرانی یارانه میدهد

جدید ترین مطالب سایت