لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

در آمریکا ۴ سال و در ایران بدون صف انتظار

در حالی که متقاضیان کلیه پیوندی در آمریکا و اروپا، سال ها در انتظار می مانند، در ایران، با توجه به شمار بالای اهداکنندگان کلیه، صف انتظاری وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از تسنیم، رئیس قدیمی  ترین بیمارستان ایران، با مقایسه صف پیوند کلیه در ایران و آمریکا، بر گسترش دیالیز صفاقی در کشور که بیمار خود می  تواند در منزل دیالیز کند، تاکید کرد و گفت: حدود دو برابر دستگاه  های کنونی دیالیز کمبود دستگاه همودیالیز وجود دارد.

غلامرضا پورمند، درباره اینکه هنوز در کشور در زمینه دستگاه  های دیالیز کمبود داریم، گفت: بی شک چنین کمبودی وجود دارد، اما چون سال به سال شمار دانش آموختگان نفرولوژی در حال افزایش است، این افراد به شهرستان ها می  روند و بیماران را بهتر شناسایی می  کنند؛ بنابراین شناسایی و تشخیص این بیمار بهتر شده است، رقم دقیق کمبود دستگاه های دیالیز را نیز نمی دانم ولی احتمالاً یک و نیم تا دو برابر تعداد دستگاه های کنونی دیالیز کمبود دستگاه های همودیالیز داریم.

پورمند درباره اینکه در ایران صف انتظار پیوند کلیه وجود دارد، گفت: صف پیوند کلیه برای افراد خاصی شاید داشته باشیم، چون برخی بیماران به عللی از جمله بیماری پیشرفته قلبی، دیابت و مرض قند؛ پزشکان اجازه پیوند نمی  دهند، اما صف انتظار به آن شکل کشورهای اروپا و آمریکا در ایران وجود ندارد. به طوری که در این کشورها بیماران سال ها در صف انتظار پیوند هستند.

رئیس بیمارستان سینا تهران افزود: مثلاً همین امسال، چند ایرانی خارج نشین به علت اینکه به آنها عنوان شده بود که 3 تا 4 سال باید در انتظار پیوند باشند، به ایران مراجعه کرده بودند.

پورمند درباره علت وجود فهرست پیوند در اروپا و آمریکا و نبود چنین فهرست انتظار پیوند کلیه در کشورمان گفت: به خاطر اینکه در آنجا پیوند از افراد زنده فقط در میان فامیل  ها امکان پذیر است، سه سال گذشته نیز در ایران پیوند از افراد زنده غیرفامیل زیاد بود، اما هم اکنون شدت این کار در ایران در حال کاهش است.

این متخصص و استاد گروه اورولوژی و پیوند کلیه تصریح کرد: در آمریکا به جز در موارد خاص، فهرست انتظار پیوند در حدود 40 هزار بیمار است.

رئیس قدیمی  ترین بیمارستان ایران، درباره اینکه چرا هنوز در ایران «دیالیز صفاقی» در مقایسه با دیالیز خونی گسترش پیدا نکرده است و همچنان بیماران دیالیز خونی می شوند، خاطرنشان کرد: برای اینکه در مورد دیالیز صفاقی کار خاصی انجام نشده است و فقط یک تا دو نفر بر روی این مسئله کار می کنند، در حالیکه در اروپا و آمریکا دیالیزها به صورت دیالیز صفاقی در منازل انجام می شود، بنده هم به نفرولوژیست ها پیشنهاد می کنم که آستین های خودشان را بالا بزنند زیرا گسترش این نوع دیالیز در کشور امکانپذیر است، همچنین، هزینه دیالیز صفاقی پایین است و بیمار نیز خودش می تواند این دیالیز را انجام دهد.

 در آمریکا ۴ سال و در ایران بدون صف انتظار

جدید ترین مطالب سایت